Home , Avrupa , Bu dava Sokaklarda Kazanılacak

Bu dava Sokaklarda Kazanılacak

ATİK konseyinin çağrısı ile Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi önüne ATİK İsviçre Komitesi, İsviçre Yeni Demokratik Gençlik ve İsviçre Yeni Kadın`da katılım çağrısı yaptı.

Faşist Türk devletinin Avrupa`lı Emperyalistlerle girdiği kirli işbirliği sonucu, Avrupa’da devrimci, demokrat ve yurtseverlere yönelik şadırıları her geçen gün katlanarak devam ediyor.2015 Nisan`ında Alman devletinin, başta Almanya olmak üzere; Avusturya, Almanya, Yunanistan, Fransa ve İsviçre`de eş zamanlı düzenlediği operasyonla 10 devrimci hukuksuz bir şekilde tutuklanıp içeri atılmıştı. Avrupa`da yaşamak zorunda bırakılan devrimcilere, demokratlara, yurtseverlere, göçmen emekçilere göz dağı vermeyi amaçlayan Alman devleti yanılmaktadır.Nasıl ki ,geçmişte Bulgar Komünistleri Alman mahkemelerinde, Alman Nazilerini yargıladıysa, bugünde Türkiye`li devrimciler Alman Mahkemelerinde Alman Emperyalistlerini yargılıyorlar.
Yine Münih devrimciler davasının tutuklularından Müslüm Elma`nın parmak bastığı gibi, Bu dava burjuva mahkeme salonlarında değil, ancak ve ancak sokaklarda kazanılır!
Bunun için Alman devletinin T.C ile gerçekleştirdiği komplonun 3. yılında Münih mahkemesi önünde Konfederasyonumuz ATIK`ın 13 Nisan 2018 tarihinde düzenlediği protesto mitingine tüm üye ve dostlarımızı aktif katılmaya çağırırken, devrimci, demokrat ve yurtsever kurumları dayanışmaya davet ediyoruz.

ATİK İsviçre Komitesi – İsviçre Yeni Demokratik Gençlik – İsviçre Yeni Kadın