Home , Haberler , Beytüşşebap’ta devlet terörü

Beytüşşebap’ta devlet terörü

620x366x680x365cc-srnk-25-09-15-beytussebap-asker-polis-taramasi1.jpg.pagespeed.ic.f0OLfbz8pGHPG tarafından askeri birliklere ve polis noktalarına eş zamanlı saldırı düzenlenen Şırnak Beytüşşebap’ta şiddetli çatışmaların ardından askerler tarafından yoğun bombardımana tutulan Meydan Mahallesi’nde yaralıları almaya giden ambulansın tarandığı, sağlık çalışanları ve sivil yurttaşlardan ölenlerin olduğu ileri sürüldü. Ayrıca kolluk tarafından atılan havan toplarının Setkar köyünde bir eve düşmesi sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi ise ağır yaralandı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece askeri birliklere ve polis noktalarına dönük HPG’liler tarafından eş zamanlı saldırı düzenlendi. İlçedeki bir tepede yer alan askeri noktaya sızan HPG’liler ile askerler arasında şiddetli çatışmaların çıktığı, saldırıda çok sayıda askerin yaşamını yitirdiği, silahlarına da el konulduğu iddia edildi. Sabah saatlerine kadar süren saldırının ardından asker ve polislerin binalarına çekildiği, askeri birliği korumak amacıyla Meydan Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarının üzerine askerler tarafından önceden yerleştirilen iki doçka silahının da mevzileri ile birlikte imha edildiği ileri sürüldü. Çatışmalarda bir HPG’linin de yaşamını yitirdiği belirtildi.

TC halka saldırmaya devam ediyor

Geçen günlerde devletin Cizre’de sürdüğü saldırılarda 21 kişi katledilmişti. şimdi ise sıra Beytüşşebap’ta.

Beytüşebap ilçesinde gece saatlerinde savaş uçaklarının başlattığı bombardıman ve Beytüşebap Alay Komutanlığı’ndan yapılan top atışları ardından asker ile HPG’liler arasında başlayan çatışmalar devam ederken, askerlerin attığı 4 havan topunun isabet ettiği Setkar köyünde 3 yurttaş yaşamını yitirdi, 2 kişi de ağır yaralandı.

scroll to top