Home , Haberler , Ben ihraç edilmedim ama tüm ihraç edilen akademisyen, öğretmen, emekçiler için bu yürüyüş

Ben ihraç edilmedim ama tüm ihraç edilen akademisyen, öğretmen, emekçiler için bu yürüyüş

Türkiye|07.07.2017|Tutuklu eğitimciler Gülmen ve Özakça için İzmir’den Ankara’ya tek kişilik “Adalet Yürüyüşü” başlatan Adem Kızılçay’ın gözaltına alındığı bildirildi.

10 Ekim katliamında kardeşi İsmail Kızılçay’ı kaybeden 57 yaşındaki Adem Kızılçay, işlerine geri dönebilme talebiyle açlık grevine başlayan ve ardından tutuklanan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça başta olmak üzere tüm ‘adalet’ talebinde bulunanlar için İzmir’den Ankara’ya tek kişilik “Adalet Yürüyüşü” başlatmıştı.

İleri Haber’den Tuğba Özer’in haberine göre, Bugün Ankara Yapracık’a ulaşan Kızılçay jandarma tarafından gözaltına alındı. Kızılçay gözaltına alınmadan yaklaşık yarım saat öncesinde Ankara’ya yaklaşmasının ardından sivil polisler tarafından sürekli takip edildiğini bildirmişti.

Kızılçay, yürüyüşü hakkında “Ben ihraç edilmedim ama tüm ihraç edilen akademisyen, öğretmen, çalışan emekçi insanlarımız için aynı zamanda bu yürüyüş. Onlara da adıyorum ben. Onların ekmek banıp yediği, yollarda yürümeye devam ediyorum” ifadelerini kullanmıştı. (Özgür gelecek)