Anasayfa , Avrupa , „BE PART AGAINST RACISM“ – „DIREN GEZI PARKI“

„BE PART AGAINST RACISM“ – „DIREN GEZI PARKI“

DSC_0001Innsbruck |18 – 07 – 2013|  Irkçılığa karşı Innsbruck Göçmen Genclik yeni bir kampanyayı başlattı. Kampanyanın ana hedefinde anket vardı.

Gezi parkı protestolarıyla dayanışmanın yeni bir hedefi olan imza kampanyasıyla devam edildi.

Sokak eylemi gerek pankartlarıyla, gerekse fotoğraflarıyla insanların ilgisini cekti. Aynı zamanda standa bulunan meyve, limonata, şeker ve yazılı balonlar dağıtıldı.

Balonların üzerine „Occupy Geziparki“ „ANTIFA“ „YDG“ „ATIK“ „YENI KADIN“ „Irkcılığa karşı dur“ vs… sloganlar yazıldı. İlgi duyanlara ve çocuklara 200‘ e yakın balon dağıtıldı.

Alanı ziyaret eden gençler imza kampanyasına ilgi duydu ve YDGnin almanca bildirilerini aldılar.  Müçadele almanca bölümüde halka dağıtıldı.

DSC_0011 Gezi parki eylemlerinde kullandığımız ve süreçide kapsiyan resimler, pankartlar ve muzikler alanda sergilendi, kitle daha çok şiddet resimlerini izleyip bize bunun nasıl yapıldığını, kimler tarafından uguylandığını, bunların kim oldukları sorgulamaları bizim açımızdan çok önemliydi.  Standa ilgi duyanların aydın bir kesim olduğu imza kampanyasında ortaya çıktı. Özellikle polislerin bu duruma çiddi  ilgi duyması bizi şaşırttı.

Standa ilgi duyan kesimin yanısıra provakatörler de oldu.

YDGliler orada aktif bir şekilde kitlenin içerisinde bire bir konuşarak ikna ederek imza kampanyasını ve anketleri ele aldı.

Anketlerin sonucunu almak için coğu kişi mail adresslerini bıraktı. Bunlarla birebir kontağa geçilecekdir.

 

Derneğimiz ve yeni kadın örgütümüz bizleri her eylemde olduğu gibi bugünde yanlız bırakmadılar. Stand açılışından sonuna kadar orda destek sundular.

Etkinliğin sonunda Gezi parki tutsakların özgür bırakılması için sembolik balonlar ucurtuldu.  Saat 20.00 de etkinlik sonlandırıldı.