Home , Avrupa , Basel’de Dünya Ekonomik Formu (WEF) Protesto Edildi!

Basel’de Dünya Ekonomik Formu (WEF) Protesto Edildi!

isvicreBASEL | 27 – 01 – 2013 | Dünya Ekonomik Formu (WEF) nun  21-27 Ocak tarihleri arasında İsviçre nin Davos kentinde yaptıkları toplantı, İsviçre`deki Demokratik Göçmen Örgütleri  İTİF-İDHF-İGİF-BİR KAR  tarafından , „WEF, Emperyalist Saldırıların ve sömürünün Birlikteliğidir! Sloganıyla Basel  Tren Garı önünde Protesto eylemi gerçekleştirildi.

26.01.2013 tarihinde  yapılan protesto eyleminde yapılan ortak basın açıklamasında..

“Dünya Ekonomik Forum (WEF) Zirvesi, 21-27 Ocak tarihleri arasında her yıl olduğu gibi yeniden toplanıyor. Tekelci burjuvazinin aşırı kar hırsı ve dengesiz üretimden dolayı girdiği ekonomik krizin faturasını ödettirmek için tüm dünyada, emperyalist kapitalist burjuvazi, işçi sınıfı ve tüm ezilen emekçilerin kazanımlarına, demokratik hak ve özgürlüklerine dönük yeni saldırılar planlanıyor.

Dağın eteklerinde büyük güvenlik önlemleri altında düzenledikleri bu zirveler işçi sınıfının ve ezilenlerin artan öfkesinden duydukları korkudan başka bir şey değildir.

Bu anlamda, bu haklı korkularını gerçek kılmak onların yarattığı krizin faturasını onlara ödettirmek için işçi sınıfının, ezilenlerin artan öfkesini örgütleyerek yarattıkları krizin faturasını Onlara ödettirmek için sokağa çıkalım. WEF daha çok savaş, kan ve gözyaşı, katliam, işsizlik ve yoksulluk demektir.” “Bu anlamda Emperyalist-Kaptalist sistemin tüm saldırı ve saldırganlığına karşı, sokağa çıkmak ve sistemin saldırılarını teşhir etmek gereklidir.”

Dağıtılan Almanca bildiriler ve atılan sloganlar  eşliğinde protesto eylemi bitirildi.