Home , EMEĞİN GÜNDEMİ , Bakırköy Belediyesi’nde işten atılan işçiler direnişe başladı

Bakırköy Belediyesi’nde işten atılan işçiler direnişe başladı

bakirkoy-genel-is-direnis

Bakırköy Belediyesi’ne bağlı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde işten atılan DİSK/Genel-İş Sendikası üyesi 6 işçi Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda direniş çadırı kurdu

İstanbul Bakırköy Belediyesi’ne bağlı Yunus Emre Kültür Merkezi Müdürlüğü bünyesinde biri erkek, 17 işçi geçtiğimiz ay “iş akitlerinin sona erdiği”, “üst yönetimin kendileriyle çalışmak istemediği” gerekçesiyle işten atılmıştı.

İşten atılan ve DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul 2 Nolu Şubesi’ne üye 6 işçi, belediye yönetimi ile yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkmaması üzerine bugün (6 Haizran) Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda çadır kurarak direnişe başladı.

Genel-İş Sendikası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bakırköy Belediyesi’nde keyfi olarak işten atılan sendikamız üyesi işçiler bugün itibariyle Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda direniş çadırını kurarak direnişe başlamışlardır. İşini, onurunu geri almak için başlattıkları bu onurlu mücadelede yanlarında olmak, onlarla dayanışma içinde olmak, moral motivasyonu yükseltmek için tüm demokratik kitle örgütlerini, sendikaları, siyasi partileri, işçi ve emekçileri dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.