Anasayfa , Avrupa , AVRUPA’DAN GEZİ PARKI DİRENİŞİNE BİN SELAM!

AVRUPA’DAN GEZİ PARKI DİRENİŞİNE BİN SELAM!

yeni kadinYENi KADIN |13-06-2013 | Gezi Parkı direnişi ile dayanışma eylemlerinde yaşamlarını yitiren Mehmet  Ayvalıtaş, Abdullah Cömert,  Ethem Sarısülük’ün anıları önünde saygıyla eğilirken, başta aileleri ve yakınları olmak üzere tüm Türkiye halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz..

 

Türkiye halkı,  iki haftayı geçkin süredir, tarihinde  en gerçek, en unutulmaz, en etkileyici halk direnişini yaşıyor.

 

Teşekkürler Gezi Parkı ve Gezi Parkı ile dayanışma direnişçileri…  Korkutarak, bastırarak, sindirerek bir halkın yönetilemeyeceğini gösterip, korku dağlarını yıktığınız için…  Halkın kendi sorunlarının çözümünün kendi ellerinde olduğunu gösterdiğiniz için…  Direnişlerde şimdiye kadar görülmemiş bir şekilde yer alan kadınlar  olarak, kadına biçilen toplumsal statüyü ters yüz ettiğiniz için…  Gençlerimizin ve tüm emekçilerin yaratıcılıkları ile ezberlerin bozulmasına vesile olduğunuz için… Böylesine bir halk ittifakını yaratarak Türkiye tarihinde bize ilki yaşattığınız için…  Avrupa’da faaliyet yürüten  YENİ KADIN örgütü  olarak, sizlere bin teşekkür ve bin selam. Bilmelisiniz ki binlerce kilometre mesafelerde yaşasak ta; yüreğimiz sizlerle ve sesinizi yaşadığımız yerlerde duyurabilmek, buralarda sizin sesiniz olabilmelk için azami çabayı sarf ediyoruz….

 

Bugün  Türkiye Toplumunun bütün kesimleri, varlıklarını inkâr eden, onların var oluş biçimlerine TOMA’ları, biber gazları, kasklı polisleri, vahşetleri ve aşağılamalarıyla saldıran bir zorbalığa “dur” diyor. Bugün Türkiye halkı, kendisini yok sayan, kaç çocuk doğuracağını, sevdiği ile  nerede sarılacağını – sarılamayacağını, ahlâk kurallarını,  nerede içeceğini belirlemeye uğraşan, tehditlerle halkı yönetebileceğini sanan yöneticilere, yönetici olarak görevlerinin neler olduğunu, yönetilen  halkın koyun olmadığını hatırlatıyor.  Seçim sandıklarında “çoğunluğu” elde ettiği için; bu halka rağmen her istediğini yapabileceğine inanan yöneticilere, bu işin aslının öyle olamayacağını anlatıyor.

 

En önemlisi de bu direniş ile; din, dil, mezhep, cinsiyet ayrımcılığı olmaksızın, halkın birlikte hareket etmesi halinde ortaya çıkan gücün nelere muktedir olabileceğini gösterdiniz.  AKP yöneticileri, çarpıtmalar, yalan beyanlar, böl – parçala  -yönet çabaları, polisin vahşice saldırıları ile direnişi kırmaya çalışırken, direniş ilden ile dalga dalga Türkiye’nin dört bir yanına yayıldığı gibi, oradan da sınırları aşıp başta Avrupa olmak üzere, Dünyanın dört bir yanına uzandı. Türkiye halkı kendi tarihini yazıyor. Sizinle gurur duyuyoruz ve yanınızdayız.!

 

HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ!

 

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ