Home , Avrupa , Avrupa Demokratik Güç Birliği Platformu: “Diktatör Erdoğan yeniden hortlatılan faşizmin ve gericiliğin lideridir!“

Avrupa Demokratik Güç Birliği Platformu: “Diktatör Erdoğan yeniden hortlatılan faşizmin ve gericiliğin lideridir!“

HABER MERKEZİ | 17.12.2019 | Avrupa Demokratik Güç Birliği Platformu Erdoğan’ın Cenevreye gelişini kınıyor:
Diktatör Erdoğan yeniden hortlatılan faşizmin ve gericiliğin lideridir!

“BASINA VE KAMUOYUNA 

Türkiye ve Dünya halklarının düşmanı, faşist Erdoğan’ın Cenevre ziyaretini protesto ediyoruz!
Tekçi ırkçı-faşist AKP-MHP ittifakının eli kanlı şefi diktatör Erdoğan’ın 17 Aralık günü Cenevre’ye yapacağı ziyareti protesto ediyoruz.

Kürt halkına topyekün soykırım saldırısı yapan, Kürt belediyelerini gasp ederek işgal eden,  seçilmişleri tutuklayarak cezaevlerine koyan, Türkiye halklarını gerici-faşist söylemlerle birbirine kırdıran, devrimci, demokrat, aydın, kadın, çocuk, yaşlı herkese düşman DAİŞ şefi Erdoğan insanlığın düşmanıdır.

Kürt kentlerini yakıp-yıkan, Efrin’i barbar çetelerle işgal edip soykırım uygulayan, emekçilerin ve Türkiye halklarının alınterlerleriyle ödedikleri vergileri savaşa yatıran, ülkeyi bir cehenneme çeviren diktatör Erdoğan çeşitli milliyetlerden Türkiye haklarının düşmanıdır.

Başta ABD ve Rusya olmak üzere uluslararası egemen güçlerin emelleri doğrultusunda at koşturan, barbar DAİŞ çeteleriyle halkları boğazlayan ve düşmanlık yayan bir diktatörden bahsediyoruz.

AKP-MHP faşist ittifakının şefliğini yapan diktatör Erdoğan, tekelci sınıfların maşasıdır. O sadece Kürtlerin değil, Türkiye’de, Ortadoğu’da ve dünyada yaşayan tüm halkların düşmanıdır. Erdoğan iktidarı Türkiye’de bütün demokrat, aydın, devrimci ve sosyalistlere karşı acımasız baskı ve katliam politikalarını uygulamayı sürdürmektedir.

Halkların birliği ve ortaklaşmasına karşı onlarca katliam bizzat faşist Erdoğan’ın emriyle gerçekleştirildi. Ankara Gar ve Suruç katliamı yakın geçmişimizde unutulmayan bir bellektir.

Yön verdiği ve şeflik yaptığı DAİŞ çeteleri Türkiye’nin her yerinde palazlanmış ve her tür muhalefete karşı kullanılmak üzere büyütülmektedir.

Yine Avrupa halklarına tehdit ve gözdağı vermek için bu çeteler çeşitli yollarla yönlendirilerek Avrupa ve dünya halklarının başına bela edilmiştir. Avrupa devletleri faşist Erdoğan’ın gerçek yüzünü bildikleri halde onun tehdit ve şantajlarına onay vererek Avrupa ve dünya halklarını tehlikenin içine atmaktadırlar.

Diktatör Erdoğan yeniden hortlatılan faşizmin ve gericiliğin lideridir

Barış ve kardeşlik içinde yaşayan halkların başına bela AKP-MHP faşist iktidarı ve DAİŞ şefi diktatör Erdoğan, uluslararası güçlerin cesaretlendirmesiyle Türkiye ve Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmek istiyor.

Uluslararası hak ve hukuk tanımadan Kuzey-Doğu Suriye topraklarına girerek işgal ve ilhak yapıyor. İşgal ettiği yerlerde asimilasyon ve soykırım uyguluyor. Gerici-faşist fikirleri dayatarak ortaçağ karanlığına sürüklüyor. Bu haksız savaşta Türkiye halklarının alınterlerini savaşa harcıyor. Konuşanı ve karşı çıkanı azgın bir terör ve faşizmle tehdit ediyor, cezaevlerine sokuyor.

Bu büyük gerici-faşist dalga Türkiye, Ortadoğu, Avrupa ve dünyayı temellerinden etkiliyor. Halkların yarınlarını ve geleceklerini tehdit ediyor. Bu nedenle Avrupa halklarını, İsviçre halkını, aydınları, sanatçıları, insan olan herkesi uyarıyoruz; demokratik değerlerinize zarar veren, leke süren, insanlık düşmanı, halklarınızın yarınlarına tehdit DAİŞ şefi, faşist-diktatör Erdoğan’ı ülkenize sokmayın diyoruz.

Avrupa Demokratik Güç Birliği olarak Avrupa ve İsviçre’de yaşayan çeşitli milliyetlerden halkları, aydınları, devrimcileri, demokratları, kadınlar, yaşlılar, gençler, Alevi, Sünni, Hristiyan, Ezidi herkesi  17.  Aralıkta saat 11.00’de  Place des Nations a Geneve (Cenevre’de) diktatöre karşı yapılacak eyleme katılmaya çağırıyoruz.

scroll to top