Home , Manset , ATİK’e destek mesajları büyüyor

ATİK’e destek mesajları büyüyor

Almanya hükümeti ve iştirakinde Fransa, İsviçre Yunanistan ve Avusturya hükümetleri tarafından ATİK’e (Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu) dönük gerçekleştirilen operasyona tepkiler giderek büyüyor.

ATIK-LOGO-1024x900Konuya ilişkin Makedonya-Traki-İpirou Asansör Tamisr Bakım İşçileri Birliği Ve Selanik Irkçılık Karşıtı Girişim ortak bir mesaj yayımladılar. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “ATİK aktivistlerinin tutuklamalarının tek amacı savundukları düşünceler ve demokratik haklar için verdikleri mücadeledir. Saldırılar, Yunanistan’ın AB kapsamında mücadele eden herkese karşı uyguladığı bir politikadır.

Bu politika kapsamında Avrupa’nın birçok ülkesinde ‘anti terör’ kapsamında onlarca Türkiyeli devrimci tutuklanmıştır. Bu şekilde Türk devletinin gerçek yüzü saklanmaya çalışılmaktadır. Gerçek terörist SERMAYE ve EMPERYALİZM olduğu örtülmeye çalışılmaktadır. Saldırıların asıl amacı Türkiyeli devrimcilerin mücadelelerinin kriminalize edilerek korkutulmaya çalışılmasıdır. Bizler tutuklananların derhal serbest bırakılmasını, başka ülkelere iade edilmelerinin engellenmesini ve iltica talebinde bulunanların taleplerinin karşılanmasını talep ediyoruz.

Türkiye Veya Başka Ülkeye İadeleri Durdurulsun

Tutuklular Derhal Serbest Bırakılsın

İltica Talepleri Kabul Edilsin”

scroll to top