Anasayfa , Avrupa , ATİK, YDG ve Yeni Kadın’dan Nürnberg Dialog der Kulturen Derneğine Saldırıyı Kınama Mesajı

ATİK, YDG ve Yeni Kadın’dan Nürnberg Dialog der Kulturen Derneğine Saldırıyı Kınama Mesajı

Haber Merkezi |19.02.2018| Emperyalist saldırıların ve bununla orantılı olarak ırkçılığın tırmanmasının sonuçları Nürnberg’de de kendisini hissettirmeye başladı. ATİF’e bağlı Dialog der Kulturen derneğimizin camları bir hafta içerisinde iki kez kırıldı. ATİK, YDG ve Yeni Kadın’dan ortak kınama mesajı:

”Konfederasyonumuza bağlı derneğimize yapılan bu aciz saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu tür saldırılar bizi asla yıldıramayacak ve sindiremeyecektir. Tam tersine mücadele coşkumuzu ve inancımızı daha da bilemiştir. ATİK, YDG ve Yeni Kadın olarak tekrar belirtmek istiyoruz ki;
Her türlü saldırıya karşı tek vücut olarak karşı koyduk ve tek vücut olarak ta saldırıları püskürteceğiz. Din, dil, ırk, renk, cinsiyet ve milliyet ayrımı gözetmeksizin, Avrupa’da yaşayan bütün işçiler, emekçiler ve halklar arasında enternasyonal birlik, dayanışma ve kardeşlik ilişkilerinin gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Derneğimizin ezilenlerin safındaki mücadelesi her türlü engelleme çabasına rağmen sürdü, sürüyor ve sürecektir.

ATİK, YDG ve Yeni Kadın”