Home , Avrupa , ATİK bileşenleri Frankfurt`da Avrupa`daki Siyasal Gelişmeleri Tartışıyor

ATİK bileşenleri Frankfurt`da Avrupa`daki Siyasal Gelişmeleri Tartışıyor

Haber Merkezi |17.02.2018| ATİK  (Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu) Genel Konseyi tüm bileşenleri ile genişletilmiş toplantısını gerçekleştiriyor

Almanya`nın Frankfurt şehrinde biraraya gelen ATİK bileşeni Yeni Kadın, YDG, Federasyonlar, Dernekler ve komitelerin katılımı ile saygı duruşunun ardından başladı.

Demokrasi mücadelesinde yitirilenler, özellikle son süreçte Türk devletinin Efrin işgaline karşı mücadelede yitirilenler şahsında yapılan saygı duruşunun ardından Avrupa`da ki siyasal gelişmeler üzerine Eşbaşkanların sunumu ile devam etti.

Siyasal sunumun ardından, Avrupa`nın çeşitli ülkelerinden gelen Federasyon, Dernek yönetim kurulu, YDG ve Yeni Kadın aktivistleri, Avrupa`daki gelişmelere yönelik konuşmalar yapıyorlar.

ATİK`in Almanya, Avusturya, İngiltere, Hollanda ve İsviçre faaliyetçilerinin katılımı ile gerçekleştirdiği toplantısı 17/18 Şubat tarihleri arasında 2 gün boyunca devam edecek. Geçmiş ve gelecek süreç değerlendirmeleri ile 3 gündemli örgütlenen toplantı birinci gündemi olan Avrupa`daki siyasal gelişmeler tartışmaları ile devam ediyor.