Home , Avrupa , ATİK: 29. Gençlik Kültür Sanat Festivalinde Buluşalım

ATİK: 29. Gençlik Kültür Sanat Festivalinde Buluşalım

29. Gençlik Kültür Sanat Festivalinde Buluşalım

Konfederasyonumuza bağlı gençlik örgütümüz Yeni Demokratik Gençlik (YDG) 29 yıldır kesintisiz örgütlediği Gençlik Kültür Sanat Festivali bu yıl “Gençliğin umudunu, sanatımızla geleceğe taşıyoruz” şiarı ile gerçekleşecek.

Kapitalist sistem içinden çıkamadığı ekonomik ve politik kriz gün geçtikçe derinleşiyor daha büyük boyutlar alıyor. Bundadır ki egemenler varlıklarını korumak için savaşları büyütüyor, ırkçılığı körüklüyor, polis yasalarını genişletiyor, ekonomik koşulları zorlaştırıyor ve insanları yozlaştırıp yalnızlaştırıyorlar.

Bu saldırılar elbette karşılıksız değil. Şili’den Hong Kong’a, Bolivya’dan Iran’a, Avrupa’dan Rojava’ya ezilenler ayakta ve tüm korku dağlarına rağmen direniyorlar. Gençler aylardır doğa katliamlarına ve iklim değişikliğine karşı sokaklardalar.

Gençlik Kültür Sanat Festivali kendini tamda bu direnişin bir parçası olarak var ediyor. Yirmi dokuz yıldır yoğun emeklerle hazırlanan ve başta göçmen gençler olmak üzere ezilenlere alternatif bir dünya mümkün şiarıyla bir araya getiren bir sanat mevzisidir.

ATİK olarak tüm kurumlarımızı, üye ve dostlarımızı gençliğin umudunu büyütmeye, 23 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleşecek Gençlik Kültür Sanat Festivaline katılmaya çağırıyoruz.

 

scroll to top