Home , Avrupa , Asla Vazgeçmeyeceğiz

Asla Vazgeçmeyeceğiz

KATALONYA-ROSES |25.07.2021| Katalonya’nın en gözde sahillerinden olan ve bir adıyla Cesur Kıyı  da denilen, ama bilindik ismiyle Costa Brava sahil şeridinde yer alan Camping Nautic Almata’da gerçekleştirilen, geleneksel ATİK Gençlik ve Tatil kamplarının 32. nin ilk haftası geride kalırken, kampların geleneği olan kolektif yaşam anlayışının bir parçası olarak, çocuklar, gençler, kadınlar arasındaki sosyal, siyasal, kültürel çalışmalar da başlamış bulunuyor.

24.07.21 Cumartesi günü kamptaki katılımcı kadınlar biraraya gelerek korona sürecinde hem kendi deneyimlerini hem de Yeni Kadın’ın yürüttüğü çalışmaları değerlendirdiler, önümüzdeki süreçte pandemi gerçekliği içinde Yeni Kadın çalışmalarından neler beklediklerini tartıştılar.

Kadınlar geride bırakılan birbuçuk yıllık pandemi sürecinde yaşadıkları kendi deneyimlerini anlatırken, Yeni Kadın aktivisti olan kadınlar da yürüttükleri çalışmaları değerlendirdiler. Geleceğe yönelik ise sorunun toplumsal olması nedeniyle bireysel çözümlerin mümkün olmadığı, kadının gücünün ve enerjisinin örgütlenmek, mevcut kadın örgütlenmesinin daha da büyütülerek güçlendirilmek zorunda olunduğuna vurgu yapıldı.

Eğitim çalışması olarak ele alınan bu karşılıklı fikir alış verişinden sonra, kamp sürecinde kadınlar olarak yürütülecek kültürel çalışmalara ilişkin getirilen öneriler doğrultusunda, Pazar günü itibariyle bir koro çalışmasının başlatılması kararı alındı.

Yeni Kadın Kamp Komitesi

scroll to top