Anasayfa , Avrupa , “Annemiz, Yoldaşımız ve Dostumuz Tatlı Öner’i yıldızlara uğurladık!“

“Annemiz, Yoldaşımız ve Dostumuz Tatlı Öner’i yıldızlara uğurladık!“

HILDESHEIM | 14.09.2019 | Ölüm her ne kadar ağır ve hüzünlü olsa da; doğum gibi yaşamın doğal bir parçasıdır aslında… Ancak biliriz ki; her ölüm erkendir geride kalanlar için… Ama yine biliriz ki; ne kadar yaşadığımız değil, nasıl yaşadığımızdır önemli olan… Yaşamdaki duruşumuz, tuttuğumuz saftır nasıl yaşadığımızı belirleyen…

Şairin dediği gibi; Ölüm var Tay Dağı’ndan yüce, Ölüm var tüy kadar hafif… Ölümü Tay Dağı’ndan yüce eden de yaşamdaki duruşumuzdur… Sevgili Tatlı ölümü Tay Dağı’ndan yüce kılanlardandı… Bugün (14.09.2019) Hannover ve Hildesheim ATİF’de uzun yıllar mücadele veren Tatlı Öner Hildesheim Alevi Derneğinde anıldı.

Anmada Tatlı Öner’in hayatı ve mücadele yaşamı anlatıldı. Çocuk yaşta anne olması, yoksulluk ve şiddet ile geçen yılları ve aynı zamanda hayat boyu devrimcilere “anne” olması söylendi. Anma da ATİK adına konuşma yapıldı. Konuşmada Öner’in özgeçmişi, yaşamı boyunca haksızlığa karşı her zaman dik duruşu vurgulandı. Daha sonra Alevi kültürüne uygun bir şekilde söylenen deyişler ile Tatlı Öner son yolculuğuna uğurlandı.