Home , Avrupa , Emperyalist Şavas Aygıtı "NATO" Güvenlik Konferansı başladı

Emperyalist Şavas Aygıtı "NATO" Güvenlik Konferansı başladı

munih-guvenlik-konferansi-basladi-4296662_8877_oMÜNiH |02 – 02 – 2013 | Dünya genelinden 400’e yakın devlet adamının katılacağı Münih „Güvenlik“ Konferansı başladı. Üç gün sürecek sürecek zirve için güvenlik birimleri sıkı tedbirler alırken, konferansta Türkiye‚yi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu temsil edecek.

Zirvenin bu yılki en önemli konularının Suriye ve Mali krizi olması bekleniyor. Ortadoğu’daki anlaşmazlıklar, NATO, Euro Bölgesi, Enerji politikaları ve siber saldırılar 49. Güvenlik Zirves’inin diğer önemli konuları olacak.

Bugün Almanya Şanşölyesi Angela Merkel ile görüşen ABD Başkan Yardımcısı Joseph Biden, konferansa katılmak üzere Münih‚e hareket ettiği öğrenildi. Toplantıda ayrıca Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ve AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’nun misafir olması bekleniyor. Toplantıda Almanya‚yı ise Savunma Bakanı Thomas de Maizire, Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich ve Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle temsil ediyor.

Demokratik ve anti-Faşist kurumlar  Münih`te  yarın protesto gösterisi  düzenleyecekler.Emperyalistlerin savaş aygıtı olan bu  Zirveye ilişkin yaptıkları açıklamada ; „Onlar için mesele ABD ve AB devletlerinin ekonomik egemenlik çıkarlarını güvence altına almaktan ibaret. Yaptıkları silah ihracatıyla bu devletler yaşanan uluslararası katliamları feci şekilde arttırmaktadır.”denildi.