Home , Avrupa , Almanya Yeni Kadın ÜKK’si yılın son toplantısını gerçekleştirdi

Almanya Yeni Kadın ÜKK’si yılın son toplantısını gerçekleştirdi

ALMANYA|24.12.2017|Yeni Kadın Almanya yönetimi, bir eksik üyesiyle bu yılın son toplantısını gerçekleştirdiğini duyurdu.

Son toplantısını Eylül ayında yapan Ülke Kadın Komitesi, üç aylık süre içinde gerçekleştirdiği çalışmalarını değerlendirmesinin yanı sıra, yeni yılda ve yeni faaliyet döneminde yapacağı faaliyetlerinin de planlamasını yaptı.

Yeni Kadın MYK toplantı sonuçlarının da okunup tartışıldığı, eleştiri ve önerilerin toparlandığı gündemlerin dışında en fazla üzerinde durulan gündemler, önümüzdeki çalışma sürecinin planlanması ile devam edildi. İçe ve Yeni Kadın üyelerine yönelik eğitimler, oluşturulması planlanan çalışma grupları ile toplantı, 8 Mart organizasyonu, merkezi eğitim kampı, kurultay yeri ve tarihi gibi gündemleri etrafında yoğunlaşıldı. Yeni çalışma yılında bölge toplantılarının tekrar yapılması, bazı alanlardaki komitelerle bir araya gelinmesi, eğitim çalışmalarının başlatılması gerektiğinin altı çizilerek, bölge toplantılarının bir an önce yapılması kararlastırıldı. ‚Kadının beyanı esastır /öz savunma haktır‘ konusu üstten aşağıya eğitim olarak işlenmesi genel karar olarak çıkartılan toplantı pratik gündemlerin örgütlenmesi ile devam etti.

Her yıl geleneksel hale getirilip yapılan eğitim kampı 2018’de yine gerçekleştirilmesinin yanı sıra, 2018 Dünya Emekçi Kadınlar gününü, bulunduğumuz alanlarda kadın kurumlarıyla ortaklaştırma kararı alındı. Yeni Kadın olarak 4 bölgede seminer ve paneller gerçekleştirilecektir.

İki yıllık görev süresi 2019’da bitecek olan ÜKK, kurultayını 3 Şubat 2019’da Frankfurt’ta yapma kararı aldı.

Daha önceki toplantılarında belirlenen alanların bir an önce dernekleşmeye gitmeleri gerektiğinin üzerine de tartışmalar yürütülen toplantı, 2018 yılına sayılı günler kala yeni yılın, başta kadınlar olmak üzere tüm insanlığa yeni umutlar, güzellikler getirmesi temennisi, mücadele ve direniş dolu bir yıl olması dileğiyle sonlandırıldı.

  • Birlik, Mücadele, Zafer!
  • Yaşasın ATIK, YDG, Yeni Kadın
  • Jin, Jiyan, Azadi!