Home , Avrupa , Açlık Grevleri ile Dayanışma Devam Ediyor

Açlık Grevleri ile Dayanışma Devam Ediyor

Frankfurt |12.04.2019| Frankfurt’un işlek merkezlerinden Zeil’de zindan direnişlerini kamuoyuna duyurma amaçlı spontan eylem gerçekleştirildi.

Yeni Kadın, ATİF, YDG ve LGBTI+ aktivistlerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri eylem Hauptwache’de başlatıldı. Başta Leyla Güven olmak üzere başlatılan açlık grevleri ve ölüm oruçları hakkında bilgi verilerek, zindanlardaki izolasyona, tecrit ve hak gasplarına yönelik son  gelişmeler aktarıldı. 7000’e yakın politik tutsağın bedenlerini açlığa yatırdıklarına, gün ve gün ölüme daha bir yaklaştıklarına vurgu yapılarak, kamuoyu duyarlı olmaya çağrıldı.

Konstablerwache’ye kadar propaganda yaparak yürüyen eylemciler, yine konuşmalar yaparak başlangıç alanına dönerek bir buçuk saat süren eylemlerini sonlandırdılar. Zindanlardaki direniş devam ettiği müddetçe, politik tutsakların haklı talepleri kabul edilene kadar dayanışma ve sahiplenmenin devam ettirileceğine vurgu yapılarak, duyarlı herkesin bu eylemlerde yer alarak tutsakların sesi olmaya, onlara güç vermeye çağrıldı.

Konuşmaların Almanca ve İngilizce yapıldığı, ara ara enternasyonal marşların ve  kavga türkülerinin de çalındığı eylemde bildiri dağıtımı da gerçekleştirildi.

scroll to top