Anasayfa , Avrupa , 26. YDG Merkezi Kongresine Çağrı

26. YDG Merkezi Kongresine Çağrı

-TÜM KOMİTE, TEMSİLCİLİK & ÜYELERİMİZE-

Değerli YDG’liler, değerli Gençler,

YDG’nin 27 yıllık mücadele tarihinin deneyim ve tecrübelerinden yararlanarak bu tarihi gerçekçi bir şekilde analiz etmek ve bu bağlamda gelecek sürece yönelik politik hattımız doğrultusunda üretken bir çalışma tarzı belirlemek oldukça büyük öneme sahiptir. Geçmiş dönemin ışığında başarılarımızı süreklileştirmek, yanlışları ve hastalıklarımızı kronikleştirmeden, mevcut durumumuzu kolektif aklın süzgecinden geçirerek sosyal pratiğimizi yeniden gözden geçirerek şekillendirmek gerekmektedir.

İhtiyaç olma/ma durumu sürecin başlıca çelişkileriyle direk ilintilidir. Gençlik kendi içerisinde homojen bir yapıya sahip olmadığı gibi çelişkileri de statik değildir. Gençliğin çelişkileri değişken ve özgün olduğu için, bu çelişkilere cevap verecek mekanizmalarda kendisini sürekli değiştirmek, yenilemek zorundadır. Ebedi amaç, araç halindeki bütün mekanizmaları zamanla ve toplumsal gereği kalmadığında ortadan kaldırmaksa, o zaman, bu mekanizmaların sürecin ihtiyaçlarına daha uygun hale getirilmeleri de bir o kadar zorunluluktur.

Zorlu süreçlerin özneleri olarak YDG’liler, sürecin sorunlarına kafa yoran, süreci bir bütün olarak anlayan, geleceğe basiretli bir şekilde bakma kudretini taşıyanlar olmalıdırlar. Sürecin yükü geçmişe oranla bugün daha da ağırdır. Ancak, omuzlamakta tereddüt etmediğimiz bu ağır yükler, karanlıktan aydınlığa doğru döşenen kilometre taşları gibi yolumuzun doğrun yöndeki işaretleridir.

Baskılara karşı, kültürel yozlaşmaya karşı, homofobiye, ötekileştirmeye ve her türden gericiliğe karşı bizler önümüzdeki faaliyet dönemimiz için “Daha Kararlı, Daha Örgütlü, Daha İleri #ÇareDireniş” diyoruz ve bu şiar altında YDG içerisinde filizlerini yeni veren Genç Kadın çalışması, yine ayni şekilde LGBTI+ mücadelesineyönelik anlayışımız ve yönelimimiz bulunmakta. Dijital Dünya’nın gençliğin üzerindeki etkileri ve YDG`nin buradaki misyonu ve Göç/Göçmenlik kavramlarının doğru ele alınması üzerinden anlayış önerilerimiz bulunuyor. Hazırlanan taslakta doğru bulduğunuz noktalar veya katılmadığınız yerleri anlayış doğrultusunda tartışıp Kongreye sunmanızı umuyoruz. Esas olan tüm bunları gerek ülke kongrelerimizde gerekse de merkezi kongremizde tartışarak kolektif iradeyle bu yönelime en doğru halini vermektir.

Birlik – Mücadele – Zafer!

25.  YDG Merkezi Yönetim Kurulu

Tarih: 31 Mart – 01 Nisan

Saat: 11:00

Adres: Haus der Jugend, Deutschherrnufer 12, 60594 Frankfurt am Main, Deutschland

26. Kongre Siyasi Perspektif Taslağını İndir (WORD)

26. Kongre Siyasi Perspektif Taslağını İndir (PDF)

Kongre Genelgesini indir