Home , Avrupa , 26. Dönem YDG Merkezi Yönetim Kurulu 1. Toplantısını Gerçekleştirdi.

26. Dönem YDG Merkezi Yönetim Kurulu 1. Toplantısını Gerçekleştirdi.

AHM|23.04.2018| Yeni Demokratik Gencligin 26. Merkezi kongresinde seçilen Merkezi Yönetim Kurulu (MYK) 21-22 Nisan tarihlerinde ilk toplantısını gerçekleştirdi. ATIF’e bağlı Ober Ramstadt İşçi ve Gençlik Derneğinde, MYK üyeleri yanı sıra Denetim kurulu ve MYK yedek üyelerde toplantıda yerlerini aldılar.

Toplantı kısa bir tanışma ve MYK’nin misyonu üzerine yapılan tartışma ile başladı. Burada özellikle MYK bileşenlerinin faaliyetlerde en ön safta yer almaları gerektiği ve MYK hareketliliği üyelere yansıyacağının vurgusu yapıldı

İki Kadın Eş Başkan

Kongrede alınan karar doğrultusunda YDG’nin tarihindeki ilk eş başkanlar seçildi. Gerçeklesen seçim sonucu iki genç kadın eş başkan oldu. Görev dağılımı gündeminde ayrıca, Mali Sorumlu, Sekreter, Yürütme Kurulu ve Ülke Sorumluları seçildi. Kongre değerlendirilmesi gündeminde, kurum içerisinde bir grubun bozgunculuğuna ve afrin sürecinin yoğunluğuna rağmen oldukça başarılı bir kongre sürecinin gerçekleştiği söylendi.

Toplantının bir diğer gündemi ise Avrupa’daki siyasal gelişmeler oldu. Tek tek ülkeler hakkında sunum yapan MYK bileşenler, hemen hemen tüm ülkeler Irkçılığın geliştiği ve gelişen ırkçılık ile birlikte İsçi ve Öğrenci gençliğe yönelik hak gasplarının ‚da çoğaldığı kayıt edildi. Basta Almanya olmak üzere birçok ülkede yeni baskı yasalarının tasarlanması, devrimci demokrat kurumlara yönelik saldırıların devam edeceğinin sinyali oldu. YDG’nin bu baskılara karşı direnişte yerini alacağının sözü verildi.

Daha Kararlı, Daha Örgütlü, Daha İleri #ÇareDireniş

MYK önümüzdeki dönem için birçok faaliyet kararı aldı ve bunun örgütlenmesini planladı. Bunlardan bir tanesi, Kongrede onaylanan „Daha Kararlı, Daha Örgütlü, Daha İleri #ÇareDireniş“ şiarıyla bir üye kampanyası başlatılması oldu. Yine kongrede siyasi perspektif içerisinde onaylanan Genç Kadın ve LGBTI+ çalışmalarını koordine edecek bir komite kuruldu. Bunun dışında Basın Yayın Sorumlusu ve ona bağlı Solution Redaksiyonu, Medya Ekibi belirlendi.

Bu yıl 28. gerçekleşecek olan Gençlik Kültür Sanat Festivali ile ilgili tartışma yürütüldü. Festival 10 Kasım Frankfurt’ta „68 Kuşağı Ruhuyla, Emperyalist Savaşlara Sanatınla Dur De“ şairi ile gerçekleşecek. Ayrıca 1 Mayıs, 29. ATIK Gençlik ve Tatil Kampı ve YDG Merkezi kamp için planlama yapıldı.

Son olarak 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri tartışıldı.