Home , Haberler , R.T. Erdoğan HDP’yi hedef gösterdi, saldırılar arttı!

R.T. Erdoğan HDP’yi hedef gösterdi, saldırılar arttı!

HABER MERKEZI | 16.06.2018| Seçimlere sayılı günler kala bir toplantıda „HDP’ye özel önem verilmesi ve çalışma yapılması lazım“ şeklindeki sözleri basına yansıyan R.T. Erdoğan’ın bu ifadelerinin ardından HDP’ye yönelik saldırılarda artış yaşanıyor.

HDP tarafından dün Gölcük Değirmendere’de düzenlenen seçim çalışmasına halkın gösterdiği yoğun ilgiye tahammül edemeyen gerici-faşistler saldırdı. Yaklaşık 10-15 kişilik faşist-gerici grup, “Burası Değirmendere, burası size mezar olacak” şeklinde slogan atarak HDP’nin standına saldırdı. Saldırı sırasında bölgede bulunan halk HDP’ye sahip çıktı. Gerici-faşist grup HDP’lilere saldırırken polis ise yaşananları izlemekle yetindi. Bu tavrını ise HDP’lilere, “Buna yetkimiz yok” sözleriyle açıkladı. Saldırıda HDP Kocaeli Eşbaşkanı Şahabettin Işık ve parti yöneticisi Emrah Durmuş darp edildi. Darp edilen HDP’liler Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kalça kemiği kırılan Şahabettin Işık’ın ameliyata alındı. HDP’liler saldırıdan sonra olayın takipçisi olmak amacıyla Değirmendere Polis Karakolu’na gitti. Öte yandan HDP Kocaeli İl Seçim Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, baskıların HDP’yi yıldıramayacağı vurgulanırken, seçim çalışmalarına kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.  Saldırıyla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
Saldırı kınayan HDP Kocaeli İl Örgütü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “HDP ile özel olarak ilgilenin ve tek tek isimlerini belirleyerek üzerinde çalışma yapın” talimatı üzerine faşist güruhun harekete geçtiğine dikkat çekti.

Bir saldırı da Malatya’da

Malatya’nın Hekimhan İlçesi’nde seçim çalışması yürüten HDP’lilere gerici- faşistler demir sopalarla saldırdı, 7 HDP’li yaralandı. 25 kişilik HDP’li grup  seçim çalışmaları kapsamında bildiri dağıtırken, önce 4-5 kişinin, “Hekimhan’da HDP çalışması yürütemeyecekleri” şeklindeki tehditlerine ardından da daha kalabalık bir şekilde gerçekleştirdikleri saldırılara maruz kaldı.

7 HDP’linin yaralandığı saldırı sırasında olay yerine gelen polis, HDP’lilere müdahale ederken saldırgan gerici-faşistlere ise herhangi bir uyarıda bile bulunmadı. Yaralı HDP’liler ilçe devlet hastanesinde tedaviye alındı.

Eskişehir’de HDP afişleri Türk bayrağı ile kapatıldı

Eskişehir’de HDP’nin reklam panolarının üzeri Türk bayrağı ve kartonla kapatıldı. Hoşnudiye Mahallesi’nde HDP’nin reklam panolarının üzerinin Türk bayrağı ve kartonla kapatıldığı görülüyor.

HDP’nin üstü örtülen afişlerinde, Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Sezai Temelli’nin fotoğrafları ile parti logosunun altında “Senle Değişir” sloganı yer alıyor.