Home , Haberler , 23 Eylül Mitingine Türkiye’den ve Uluslararası Devrimci Hareketlerden Destek geldi!

23 Eylül Mitingine Türkiye’den ve Uluslararası Devrimci Hareketlerden Destek geldi!

Münih’te yargılanmaları süren 10 devrimci tutsakla dayanışma amacıyla 23 Eylül Cuma günü saat 11.00 de Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi önünde kitlesel bir Miting yapılacak.
ATiK Konseyi adına yapılan açıklamada; „23 Eylülde Münih”te yapılacak duruşma günü devrimci tutsaklarla dayanışmak, onların yalnız olmadığını göstermek ve hukuksuz biçimde sürdürülen yargılamaların son bularak, tutsakların serbest bırakılması talebini haykırmak için tüm devrimci, demokrat ilerici kişi ve kurumlara duyarlılık ve  mitinge katılma“ çağrısı  yapıldı.
23 Eylül Cuma günü Saat 9.30 da başlayacak duruşmada Tutsaklardan Musa Demir’in savunma yapacağı belirtildi.

ykpml-grigori
Mahkeme önünde saat 11.00 de başlayacak Mitinge, devrimci tutsaklarla dayanışma amaçlı, ATiK camiasının “Grigori Baba“sı, devrimcilerin dostu ve yoldaşı emektar Yunanlı Komünist ve YKP/ ML (Yunanistan Komünist Partisi / Marksist Leninist ) temsilcisi Grigorios Konstantopoulos yanında HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız,  ABF ( Alevi Bektaşi Federasyonu ) Başkanı Baki Düzgün ve demokratik kurum temsilcilerinin katılacakları duyuruldu.

faysalabf-baskani-baki-duzgun-ifadeye-cagirildi
Savcılık iddianamesinde ; TKP/ML örgütü üyesi ve yöneticisi olmakla itham ettiği devrimcilerin, Türkiye’de devrimci mücadele yürüten TKP/ML’nin, Türk devletini yıkmayı ve yerine Demokratik Halk iktidarı kurmayı, proletaryanın iktidarı olan Sosyalist inşaya geçmeyi, giderek komünist sistem kurmayı hedefledikleri savıyla, yürütülen devrimci mücadeleleri ve eylemleri “terör“ olarak değerlendirip suçlamalar yapılmakta. Bu yolla devrim, sosyalizm ve komünizm davası „terör“ faaliyeti olarak yansıtılmaya çalışılmaktadır. Tüm demokratik kamuoyu ve devrimciler Alman emperyalizminin Türkiyeli komünistler nezdinde ezilen halkın çıkarına olan büyük ideallere saldırmasına karşı durmalıdır, duyarlı olmalıdır. Haklı davalar gerici siyasal rejimler ve onun mahkemeleri tarafından karartılamaz.

Uluslararası ve Türkiyeli devrimci, demokrat kesimin davaya olan duyarlılığı geniş kitle desteği ile bir güce ve karşı koyuşa dönüştürülmelidir. Tüm devrimci, demokrat kesimleri 23 Eylül’de Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi önünde gerçekleşecek mitinge davet ediyoruz.