Anasayfa , Avrupa , 1.Yılında Hanau Katliamı: Hannover ve Hildesheim’da Protesto ve Anma Etkinliği

1.Yılında Hanau Katliamı: Hannover ve Hildesheim’da Protesto ve Anma Etkinliği

HANNOVER|19.02.2021|Hannover’de bugün , Almanya’nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020’de 9 göçmen gencin katledilmesiyle sonuçlanan ırkçı saldırının 1. yılında Hannover kentinde anma ve protesto gösterileri düzenlendi. YDG’ninde aralarında olduğu antifaşist kurumların çağrısı ile saat 16:30 Halim-Dener-Platz’da toplanıldı.

Burada Hanau’da katledilenler anısına saygı duruşunun ardından YDG ve antifaşist kurumlarca çeşitli konuşmalar yapıldı. Konuşmalar sonrasında yoğun gençlerden oluşan antifaşist kitle Steintor Platz’a uzun bir yürüyüş yaptı. Steintor Platz’da aralarında YDG, DİDF-Jugend, Linksjugend Solid, SDAJ, IGM-Jugend, Grüne Jugend, Die Linke-SDS olduğu kurumlarca miting yapıldı. Konuşmalarda Faşist parti ve Organizasyonların yasaklanması dile getirildi. Müzik ve sloganlar ile miting sonlandı.

HİLDESHEİM

Hanua katliamı yıldönümü vesilesiyle ATİF ‘in de içinde bulunduğu bir çok kurum Hildesheim’ da bir anma gerçekleştirdi. Konuşmaların yapıldığı ve sık sık sloganların atıldığı anmaya üçyüzü aşkın kişi katıldı.