Anasayfa , Takvim , Yürüyüşe Çağrı (Frankfurt)

Yürüyüşe Çağrı (Frankfurt)

FRANKFURT | 26 – 12 – 2013 | 19 Aralık’tan Maraş’a ve Roboski’ye katliamların hesabı sorulacaktır.

Tarihi soykırımlarla, katliamlarla dolu olan ve varlığınıda bu kirli tarihiyle sürdüren Türk devleti, Aralık ayında 3 vahşi katliama imza atmıştır.  Dünyada Evrensel İnsan Hakları Haftası’nın kutlandığı Aralık ayında, Türkiye vahşi katliamlarla her seferinde onlarca insanın yaşamına son verilmiştir. Katledilen canlarımız için acımız her zaman taze, ama öfkemiz de her zaman keskindir. Onları asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Frankfurt Demokratikk Güçbirliği Platformu olarak, 19 Aralık, Maraş ve Roboski katliamlarının hesabını sormak, eşitlik ve özgürlük mücadelesini büyütmek için faşist zulme ve sömürüye karşı olan herkesi 28 Aralık günü yapacağımız protesto yürüyüşüne çağırıyoruz.

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

28 Aralık 2013

Saat 14:00 Cumartesi

Alte Oper/FRANKFURT am Main

Düzenleyen: Frankfurt Demokratik Güçbirliği Platformu

———————————————————————————–

DEMO Gegen Die Massaker Des Türkischen Staates

Folgend der Aufruf des Plattform der demokratischen Kräfte

Der türkische Staat, dessen Geschichte voller Massaker ist, hat ebenso im Dezember eine blutige Geschichte vorzuweisen. Im Monat Dezember, in dem auch dem  Tag der Menschrechte weltweit gedacht wird, bedeutet für die türkische Geschichte Mord und Massaker. Unser Schmerz ist frisch aber unsere Wut ist größer. Wir werden die vom türkischen Staat ermordeten Menschen niemals vergessen.

Als das Plattform der demokratischen Kräfte Frankfurt werden wir dem Massaker vom 19 Dezember, Maras und Roboski gedenken und erneut den türkischen faschistischen Staat zur Rechenschaft ziehen. Wir werden den Kampf gegen Unterdrückung und Ausbeutung  am 28.12.2013 im Gedenken an die ermordeten Menschen während dieser Massaker auf die Straße tragen.

Nicht Vergessen – Nicht Vergeben!

 

Datum 28.12.2013 – 14:00 Uhr

Alte Oper Frankfurt / Frankfurt am Main

 Veranstalter : Plattform der demokratischen Kräfte