Home , Avrupa , Yunanistan“da Trafik Kazasında genç yoldaşımız Ceren Ayfer Karatepe yaşamını yitirdi,4 yoldaşımız ağır yaralandı

Yunanistan“da Trafik Kazasında genç yoldaşımız Ceren Ayfer Karatepe yaşamını yitirdi,4 yoldaşımız ağır yaralandı

dT1hSFIwY0Rvdkx6TmpMV2R0ZUMxc2FYWmxMbk5sY25abGNpNXNZVzR2YldGcGJDOWpiR2xsYm5RdmFXNTBaWEp1WVd3dllYUjBZV05vYldWdWRDOWtiM2R1Ykc5aFpDYunanistan“da Trafik kazasında genç yoldaşımız Ceren Ayfer Karatepe yaşamını yitirdi, 4 yoldaşımız ağır yaralandı.

ATiNA-06-08-2015- Dün (05.08.2015 ) tarihinde Atina’dan Kavala istikametine VW Minübüs tipi bir  araçla seyahet eden 5 ATİK li yoldaşımız ağır bir trafik kazası geçirdi.Yunanistan’ın Kavala kentinde bu yıl  düzenlenen, 24 Temmuz 2015 tarihinde başlayan ATİK gençlik yaz tatil kampına katılan yoldaşlarımız, Atina’da YKP/ML li, ATİK e ve Türkiyeli devrimci harekete büyük emeği geçmiş emektar değerli bir devrimci dostumuzun rahatsızlandığını duyarak,bu dostumuzu ziyaret etmek ve kurumumuz  adına geçmiş olsun dileklerini iletmek için gittikleri Atina kentine ziyaretin ardından, geri dönüş yolunda ağır bir trafik kazası geçirdiler.

Yoldaşlarımız, seyir halinde olan bir yük kamyonuna arkadan çarparak  vahim bir kaza yaşadılar. Meydana gelen kazada Minübüste bulunan 5 yoldaşımızdan en genci olan sevgili canımız,14 yaşındaki  kızımız,genç YDG li yoldaşımız CEREN AYFER KARATEPE  hayatını kaybetti.

Aynı kazada araçta hayatını kaybeden genç yoldaşımızın babası İbrahim Karatepe (Mazlum), ağır yaralanırken, ATİK Başkanı Çetin YAMAN, ve diğer iki yoldaşımız Orhan ve Mesut olmak üzere toplam 4 yoldaşımızda vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanmışlardır. Yaralı yoldaşlarımızdan İbrahim Karatepe’nin sağlık durumu ciddiyetini korumakta olup hastanede yoğun bakıma alınmıştır. Diğer 3 yoldaşımız da hastanelerde tedavi edilmek üzere tutulmaktadırlar.

Kahpe ve zamansız  ölümün çok genç yasta aramızdan aldığı CEREN AYFER KARATEPE, İsviçre“nin Neuchatel Kantonuna bağlı La Chaux de Fonds kentinde ailesi ile birlikte yaşayan,YDG (Yeni Demokratik Gençlik) çalışmalarına hevesle katılan bir gencimizdi. Acımız taze ve büyük. Kaza ardından yüzlerce devrimci-demokrat  dostumuz ve kurumlar ve yoldaşlarımız üzüntülerini belirterek,ailelerimizin acılarını paylaştıklarını belirterek başsağlığı dileyerek yanımızda olmaya devem ediyorlar.

Önümüzdeki günlerde yoldaşımızı sonsuzluğa uğurlamak için,İsviçre de cenaze töreni yapılacaktır. Yer ve zaman demokratik kamuoyuna duyurulacaktır.

 

scroll to top