Anasayfa , Avrupa , Yunanistan Eylem Birliği Platformu: Koufontinas’ın Talebi Derhal Kabul Edilsin!

Yunanistan Eylem Birliği Platformu: Koufontinas’ın Talebi Derhal Kabul Edilsin!

Haber Merkezi|08.03.2021|Yunanistan Eylem Birliği Platformu Türkiye/Kürdistan, bir açıklama yaparak açlık grevindeki Dimitris Koufontinas’ın talebinin derhal kabul edilmesini istedi.

Açlık grevinin 60. gününde olan 17 Kasım örgütü tutsağı Dimitris Koufontinas için bir açıklama yapan Yunanistan Eylem Birliği Platformu Türkiye/Kürdistan, Koufontinas’ın açlık ve susuzluk grevinin kritik bir aşamada olduğunu söyleyerek “Yunanistan Eylem Birliği Türkiye-Kürdistan olarak D. Koufontinas’ın ailesi ve avukatlarıyla görüşme imkanının olduğu Korrydallos Hapishanesi’ne geri getirilmesi talebinin bir an önce karşılanmasını istiyoruz” dedi.

Yeni Demokrasi hükümetinin kendisine uyguladığı “özel” ve “intikamcı” uygulamaya karşı açlık grevinde olan Koufontinas’ın talebinin karşılanmadığı durumda, Avrupa’da Bobby Sands’lerin eyleminden sonra yaşamını yitiren ilk politik tutsak olacağına dikkat çekilen açıklamada, “Yunanistan Eylem Birliği Türkiye-Kürdistan olarak bir kez daha politik tutsak Dimitris Koufontinas’la dayanışma içinde olduğumuzu beyan ediyor, talebinin derhal yerine getirilmesini istiyoruz!” denilerek, D. Koufontinas ile dayanışma içinde olduklarını ifade edildi.