Home , Avrupa , YENİ KADIN: NAGAH AKARSEL’İN KATLEDİLİŞİNİ NEFRETLE KINIYORUZ!

YENİ KADIN: NAGAH AKARSEL’İN KATLEDİLİŞİNİ NEFRETLE KINIYORUZ!

Irak Kürdistan’ının Süleymaniye kentinde, 4 Ekim 2022 tarihinde gazeteci, Jinekoloji Araştırma Merkezi üyesi, akademisyen, bir Kürt kadın aktivist Nagihan Akarsel evinin önünde silahlı saldırı sonucu alçakça katledildi…

Öfkeliyiz, katillere ve organize eden TC devletine nefret doluyuz!

Kuşkusuz katilleri tanıyoruz; bunlar, ilericilerin, sosyalistlerin, Kürt ulusunun ve azınlıkların tarihsel olarak kanlarına doymayan, seri katil, faşist TC devletidir. Bugünün AKP-MHP iktidarı ve onların işbirlikçileri yerel hainlerdir. Onlar, devrimci hareketin ve Kürtlerin kanını dökmeye doymuyorlar. Son 45 yıldır aralıksız bir şekilde toplu katliam ve tek tek bu seri katilliğe devam ediyorlar ve ktüklerikanda yıkılıp boğulana kadar devam edeceklerdir. Faşist TC devleti ve faşist AKP+MHP iktidarı, ülkeiçinde, Suriye ve Irak’taki Kürt ulusal özgürlük hareketine sistemli biçimde direk devlet gücü̈ ve çeteleriyle saldırırken, başta öne çıkan kadın direnişçiler olmak üzere, kadınları özel olarak hedeflemektedir.

Sınıfsal, ulusal çelişkilerden ve kişiliğinin ezilip yok sayılmasına karşı direngenliğinden dolayı özellikle kadınların düşmanlarına boyun eğmeme değer yargıları daha yüksektir. Faşist diktatörlüğünkadınlara daha da düşman oluşu buradan geliyor. Bunun yanı sıra, kadın gelecek nesilleri yaratandır, yeni Nesil’e Dil’ini öğreten ve yaşatandır. Türk egemen sınıf faşist diktatörlüğünün kadınları, özellikle mücadeledeki kadınları hedeflemesi bu nedenlidir.

Gazeteci, aydın, Jinekoloji Araştırma Merkezi üyesi bir kadın akademisyen olan Nagihan Akarsel’i hedefleyip, katletmeleri bu nedenlidir. Aynı zamanda başta mücadele içindeki kadınlara gözdağı verme ve sindirme hesaplıdır. Egemen sınıflar ve faşist diktatörlüğün hiçbir saldırısı, kadınların sömürücü̈sınıflara, onların baskılarına, zulmüne, egemen ulus şovenizmine, erkek egemen zihniyetine karşı mücadelesini ve özgürlük mücadelesini yok edemeyecek ve engelleyemeyecektir.

Hiçbir faşist terör, sınıfsal ve ulusal baskı ve züllüme karşı haklı mücadelemizi yok edemeyecektir!Kadınıyla erkeğiyle, biz işçi ve emekçiler kazanacağız!

Biz kadınlar kazanacağız!

Nagihan Akarsel ölümsüzdür!

Onu mücadelemizde yaşatacağız!

 

El İlanı:

Yeni Kadın- NAGAH AKARSEL’İN KATLEDİLİŞİNİ NEFRETLE KINIYORUZ!