Home , Avrupa , Yeni Kadın Frankfurt 9. Genel Kurulunu Gerçekleştirdi!

Yeni Kadın Frankfurt 9. Genel Kurulunu Gerçekleştirdi!

FRANKFURT |25.04.2019| Yeni Kadın Frankfurt 9. Genel Kurulunu gerçekleştirdi!

Pazar günü KAGEF’te gerçekleştirilen Genel Kurul’da geçmiş dönem Faaliyet Raporu, eksiklikler ve ilerleyen süreçte yapılacaklar üzerine konuşuldu. Yeni Kadın Frankfurt Komitesi adına yapılan açılış konuşması ve saygı duruşu ile başlayan Genel Kurul divan seçiminin ardından Faaliyet Raporunun sunumu ile devam etti.

Önce sinevizyon gösterimi ile bir sunum gerçekleştirilken ardından bir yıllık süreçte Yeni Kadın Frankfurt Komitesinin ve üyelerinin örgütleyip katıldığı eylemler ve etkinlikler okundu. Raporun ardından yapılan değerlendirmede „yoğun sürece ve artan baskılara rağmen az sayıda bile olunsa kararlı duruşun sadece kadın örgütlülüğünü ve özgücünü değil bir bütün demokrasi mücadelesini ve işçi sınıfı cephesini güçlendirdiği“ değerlendirmesi yapıldı. Kolektif çalışma tarzının oturtulmaya çalışıldığı ancak istenilen hedefe tam anlamıyla ulaşılamadığı değerlendirmesinin yapıldığı Genel Kurul’da bu sıkıntının ancak eğitim çalışmalarıyla aşılabileceği vurgusu ön plana çıkarken, ilerleyen süreçte yeni komitenin bu konuda adım atması temennisinde bulunuldu.

İşçi sınıfı başta olmak üzere ezilenlerin içinde bir de hetero, trans, biseksüel, interseksüel, na-trans, eşcinsel; her cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinden kadın ve kuirlerin örgütlenmesinin zorluğuna vurgu yapıldı. Ancak bu zorluğun aşıldığı halde önü alınamayacak bir değişime yol açacağı ve bu örgütlenmenin büyümesinin kaçınılmaz olduğu belirtildi.
Eski dönem Komitenin çalışma tarzına yönelik olumlu ve olumsuz eleştirilerin ardından eski dönem komitesi bir öz eleştiri vererek sorunların giderilmesi için en yakın süreye yeni bir üye toplantısı koyulması temennisinde bulundu ve genel kurul sonunda yapılacak üye toplantısı tarihi de kararlaştırıldı.

Yeni Komite üyelerinin seçiminin ardından Genel Kurul sonlandırıldı.

scroll to top