Home , Haberler , YDG’nin 9. Konferansı büyük bir coşkuyla İstanbul’da başladı.

YDG’nin 9. Konferansı büyük bir coşkuyla İstanbul’da başladı.

YDG KonferansİSTANBUL |20.12.2014| YDG’nin 9. Konferansı bugün saat 11’de su gösteri Merkezinde başladı. Konferansı başlatmak üzere yapılan açılış konuşmasında yoğun geçen bir yıl kısaca anlatıldı. Açılış konuşmasının bitmesinin ardından Arîn Mirkan, Kader Ortakaya, Suphi Nejat Ağırnaslı, Sibel Bulut  şahsında ve tüm Kobanê şehitleri ve 19-22 Aralık hapishaneler katliamında şehit düşen tüm devrimciler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Türkçe, Kürtçe, Arapça konferans selamlamasından sonra konferans’a başlandı.

Konferans çeşitli dillerde selamlandıktan sonra bir yıllık pratik faaliyetimizi anlatan sinevizyon izlendi. Sinevizyon sırasında sık sık “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya”, “Beşler Yaşıyor Kavga Sürüyor”, “Bijı berxwadana Kobanê” sloganları atıldı.

Sinevizyondan sonra Divan yerini alıp katılımcıları selamlayarak sunumları başlattı.

İlk sunum olan Geçmiş Süreç Sunumu’nda sinevizyon’u destekler nitelikte sunum devam ettirilerek Türkiye’nin bir senelik politik gündemi YDG’nin bu gündemlerdeki konumundan ve niteliğinden bahsedildi.  YDG’nin örgütlenebilmesine ve bu noktada üzerimize düşen görevlere değinildi.

YDG’nin işleyişi, YDG komisyonlarının işleyişi olumlu\olumsuz değerlendirildi ve bu değerlendirmeler tartışmalarla somutlandı. Tartışma esnasında katılımcılar tarafından tekrar tartışılmak üzere Divan’a öneriler sunuldu. Tartışmalar belirli bir doygunluğa ulaştıktan sonra sunum sonlandırıldı.

İlk sunumun ardından ATİK-YDG konferansı selamlamak üzere kürsüye çıkarak Arupa’daki gençliğin durumu ve kendi yönelimleri anlatıldı. ATİK-YDG’nin selamlamasının bitmesiyle ara verildi.

Kaynak: Özgür Gelecek

scroll to top