Home , Haberler , YDG’den Şengal ve Maxmur’lu Çocuklar için Kampanya

YDG’den Şengal ve Maxmur’lu Çocuklar için Kampanya

HABER MERKEZİ|13.01.2022| Yeni Demokratik Gençlik’in aktif olarak desteklediği Kürdistan İçin Barış ve Umut İnisiyatif’i (Initiative für Frieden und Hoffnung in Kurdistan) tarafından, 1 Kasım – 12 Aralık arasında düzenlenen Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışma kampanyası başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı.

Kampanya başlangıcında YDG tarafından yapılan açıklamada kampanyanın hem dayanışma hem de savaşların çocuklar üzerindeki etkisinin teşhir edileceği vurgulanmıştı. Bu doğrultuda Almanya’nın birçok şehrinde YDG tarafından yardımlar toplanmasının yanı sıra, etkinlikler düzenlenerek kampanyaya dair bilgilendirmeler yapıldı.

Frankfurt’ta düzenlenen kahvaltı etkinliği ile kampanyaya başlanırken, etkinliğin tüm geliri ile ihtiyaç listesi doğrultusunda eşyalar alındı. Ulm’da ise MLPD’ye bağlı gençlik örgütü Rebell ve Kızıl Tilkiler ile birlikte dayanışma gecesi düzenlendi. Bu gece ile birlikte kampanyanın daha geniş çevrelere ulaşılması sağlandı.

Stuttgart, Köln ve Duisburg’da ise ihtiyaç listesine göre aktif bir yardım kampanyası yürütüldü. Kampanyanın son gününde ise YDG’liler kolektif bir şekilde gelen yardımlarının toparlayarak, eşyaların toplanma merkezine gönderilmesini sağladı.