Home , Avrupa , YDG: Bir “Beğeni” İçin Sınır Dışı

YDG: Bir “Beğeni” İçin Sınır Dışı

Almanya’da yeni bir yasa, sosyal medyada “terör yüceltilmesi” olarak kabul edilen gönderileri destekleyen kişilerin Alman pasaportu olmaması durumunda sınır dışı edilmesini planlıyor. Bir gönderinin beğenilmesi bile sınır dışı işlemlerinin başlatılması için yeterli olacak. Aktivistler olarak, bu yasanın özellikle Siyonist İsrail Devleti’ne karşı Filistin direnişini destekleyen veya onaylayan kişileri hedef alabileceğini biliyoruz. Antisemitizm kavramının, İsrail’in savaş ve işgal politikasını eleştiriyi kapsayacak şekilde genişletildiği bir durumda bu yasa, Filistin’in özgürlük mücadelesini destekleyen herhangi birine karşı uygulanabilir.

Almanya’da bu yasa ile öyle büyük bir alan yaratılıyor ki, Türkiye ve Türkiye-Kürdistan’daki direnişleri onaylayan ve bu mücadeleye bağlı hisseden Kürtler ve devrimciler de kolayca sınır dışı edilebilir. Her yeni yasanın birçok yolu açmayı amaçladığını biliyoruz. Biraz daha ileri düşünelim. Bu durum, Alman pasaportu olan antifaşistler ve diğer direnişçiler için ne anlama geliyor? Bir “Beğeni” ve sonra hapse mi?

Polis Sendikası Başkanı gibi destekleyiciler, bunu sözde “nefret suçu” ile mücadelede gerekli bir araç olarak görüyor.

Biz antifaşist, antikapitalist ve antiemperyalist gençlik örgütü olarak, Almanya’nın direnişleri daha da bastırma ve bizi diz çöktürme girişimini kınıyoruz!

Faşizmin güçlenmesine karşı bize katılın ve örgütlenin!

 

Yeni Demokratik Gençlik