Home , Avrupa , Uzun Yürüyüş İkinci Gününde – “Strasbourg’a Akın Akın Geliyoruz“

Uzun Yürüyüş İkinci Gününde – “Strasbourg’a Akın Akın Geliyoruz“

HABER MERKEZİ |11.02.2019| Mannheim’den Strasbourg’a başlatılan uzun yürüyüş birinci gününü tamamladı.

PKK lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecritin kırılması ve açlık grevlerine dikkat çekme amacı ile başlayan “uzun yürüyüş“ birinci gününü tamamladı. Mannheim’de Yeni Kadın, FCK, Die Linke, Jinên Ciwanên Azad ve Tevgera Ciwanên Şoreşger gibi demokratik kurum ve partiler adına konuşmalar yapılarak yürüyüş başladı.

ANF Images

Aydoğan: Özgürlüğe olan inançla yürüyoruz!

HDP Amed eski Milletvekili Nursel Aydoğan Öcalan’ın Türkiye ve Ortadoğu halkları için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Aydoğan, “Yüzlerce insanı soğuk bir kış gününde bir araya getiren ve bu kadar yolu yürümeye iten sayın Öcalan’ın özgürlüğüne olan inançtır. Hem biz yürüyüştekiler hem de Kürdistan ve Ortadoğu halkları iyi biliyor ki, Kürt meselesinin çözümü ve Türkiye’nin demokrasisi için sayın Öcalan’a ihtiyaç var. Bugün tecridin kalkması için her yerde bir direniş var çünkü bizler iyi biliyoruz ki, Öcalan özgürleşmeden, Kürt sorununda çözüm mümkün değil ve Türkiye’ye demokrasinin gelmez. Bu nedenle de bugün olduğu gibi yürüyüşümüz Sayın Öcalan özgür oluncaya kadar devam edecektir” dedi.

ANF Images

Uzun Yürüyüş bugün ikinci gününde sürmekte!

Başlangıç noktasında Baden Württemberg eyaletinde mahkeme kararı ile yasaklanan fotoğraflara ve baskılara rağmen eylemciler “Yürüyüş güzergahı boyunca Öcalan’a özgürlük şiarı ile Strasbourg’a akın akın geliyoruz“ dediler.