Home , Avrupa , Umuda Haykırış’tan Afrin İçin Beste (Video)

Umuda Haykırış’tan Afrin İçin Beste (Video)

AHM|06.01.18| ATIK bünyesinde çalışmalarını yürüten Umuda Haykırış müzik grubu, Afrin için bir şarki paylaştı. Hazırladıkları beste, Faşist TC’nin yaklaşık iki haftadır işgal girişiminde bulundu Afrin kantonunun ismini taşıyor.

2000 yılında kurulan ve 18. yılında sanatsal çalışmalarına hız kesmeyen ve anti emperyalist-anti faşist durusuyla her alanda marşlarını haykıran Umuda Haykırış, „Afrin“ bestesini paylaştı. Yayınladığı açıklamayı aynen paylaşıyoruz:

„#BijîBerxwedanaEfrînê

Emperyalist haydutların ve işbirlikçi işgalcilerin Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiği bir dönemde Rojava devrimi ezilen tüm dünya halkları için bir umut ışığı olmuştur. Ezilen mazlum halkların, özgürlüğe ve kardeşçe yaşama dair umudunu yok etmeye çalışan emperyalistler, faşist Türk devletini bir maşa olarak kullanarak, Afrin’i işgal edip Rojava devrimini yıkmaya çalışmaktadır. Emperyalistlerin Ortadoğu paylaşımından pay sahibi olabilmesi için, Türk devleti yine savaşı ve katliamı seçmiştir.

Ama nafile; hiç bir güç örgütlü bir halkın meşru olan özgürlük mücadelesini tanklarla, toplarla, savaş uçaklarıyla sivilleri katlederek yok etmeyi başaramamıştır. Faşist, katliamcı zihniyet dün Kobane‘ de nasıl yenildiyse, Afrin’de de yenilmeye mahkümdur. İşgalci faşist Türk devletinin savaş politikası yine Kürt Ulusunu yok etmeye yetmeyecektir.

Hazırladığımız ‚Efrin‘ şarkımızı Rojava’yı yaratan ve yaşatanlara armağan ediyoruz. İnadına halkların özgürlük mücadelesini ve özgür geleceğini haykırmaya devam edeceğiz.

UMUDA HAYKIRIŞ”

https://www.youtube.com/watch?v=xsL2CecQ0Oo