Anasayfa , Avrupa , Umuda Haykırış: “Grup Yorum’a Ses Ol!”

Umuda Haykırış: “Grup Yorum’a Ses Ol!”

H.Merkezi 05.02.2020 Umuda Haykırış müzik grubu ölüm orucunda bulunan Grup Yorum üyeleri için sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı. Grup Yorum şahsında devrimci sanata yönelik her türlü baskı ve yasaklamaları kınadığını vurgulaya Umuda Haykırış’ın açıklaması bu şekilde:

“Grup Yorum’a Ses Ol!

İnsanlık tarihi boyunca halkın sanatçıları sanat üretimlerinin yanı sıra toplumsal muhalefetin üreticisi ve aktarıcısı oldular. En karanlık günlerde bir dizeyle, bir notayla, bir figürle, bir fırça vuruşuyla mum ışığını yaktılar. Buna cesaret eden her sanatçı, bedeller ödemek zorunda kaldı.
Devrimci sanatın susturulamayan sesi Grup Yorum’a yönelik baskı ve yasaklamalar devam ediyor. Grup Yorum üyeleri İbrahim Gökçek ölüm orucunun 230. gününde,

Helin Bölek ise 228.gününde. Onurlu bir yaşam için ve sanatlarını özgürgece ifade etmek için, bendenlerini açlığa yatırdılar. Onların faşizme karşı direnişlerini selamlıyor ve taleplerini destekliyoruz. Grup Yorum şahsındaki baskılar ve yasaklamalar özünde tüm devrimci, demokrat ve yurtsever sanatçılara yapılmaktadır!

Grup Yorum şahsında devrimci sanatçılara yönelik her türlü baskıları ve yasaklamaları kınıyoruz, ve tüm dostlarımızı Grup Yorum’a ses olmaya çağırıyoruz!

– Grup Yorum’a özgürlük!
– Grup Yorum’un talepleri derhal kabul edilmeli!
– Devrimci sanatçılar susturulamadı, susturulamaz!

UMUDA HAYKIRIŞ”

Umuda Haykırış’ın sosyal medya hesapları:

Facebook: https://www.facebook.com/GrupUmudaHaykiris/
Twitter: https://twitter.com/umuda_haykiris
Instagram: https://instagram.com/umudahaykiris_official