Home , Avrupa , Ulm’da Kaypakkaya Anıldı

Ulm’da Kaypakkaya Anıldı

ULM|19.05.2022| Ulm’da Partizan ve Sınıf teorisi tarafından 18 Mayıs günü düzenlenen miting, Komünist önder İbrahim Kaypakkaya şahsında tüm Mayıs şehitleri anıldı. Ulm şehir merkezinde bulunan Münster meydanında yapılan miting yoğun katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

Atılım ve Özgür Politika okurları tarafından da desteklenen şehir merkezindeki eylem, Türkiyelilerin dışındaki Alman ve diğer göçmenler tarafından da büyük ilgi gördü.

Sosyalizm ve Devrim Şehitleri için gerçekleştirilen saygı duruşun ardından Sınıf Teorisi, Partizan, Atılım ve ADGB temsilcileri söz hakkı alarak günün gelişmeleri ve tarihsel akışıyla birlikte günümüzdeki önemini vurguladılar.
Devrimci önderler İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Mahir Çayan ve Dörtler’in (Ferhat Kurtay, Eşref Anyık, Mahmut Zengin ve Necmi Öner) fotoğraflarının yer aldığı ortak pankartlar da açıldı. Anmada, devrimci marşlarla birlikte “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya”, “Devrim Şehitleri ölümsüzdür” sloganları atıldı. Mitingte dev bir “TKP-ML’nin 50. Yılı” pankartı da açıldı.

scroll to top