Anasayfa , Avrupa , Ulm Kadın Platformundan ”Birlikte Daha Güçlüyüz” Gecesi

Ulm Kadın Platformundan ”Birlikte Daha Güçlüyüz” Gecesi

ULM| 12.03.2018| Ulm Kadın Platformu tarafından 8 Mart vesilesiyle ”Birlikte Daha Güçlüyüz” şiarı ile bir etkinlik düzenlendi.

8 Mart’ı kutlama ve Efrin’le dayanışma gecesi yoğun katılım ve güçlü programıyla kadın dayanışmasının ve emperyalist savaşlara karşı halkların onurlu direnişinin nasıl zaferle taçlandırılabilineceğinin öneminin vurgulandığı bir gece oldu. Gecede Stuttgart Tohum Kültür Derneği ve Nürnberg Dialog der Kulturen derneği bünyesinde çalışmalarını yürüten Stuttgart Tohum Korosu ve Nürnberg Kadın Erbane Grubu kitlenin yoğun beğenisini kazandı. Sık sık Jin Jiyan Azadi sloganlarının atıldığı gecede kadın dayanışmasını öne çıkararak destek veren sanatçı Gülseher kürtçe türküler seslendirdi. İki kadın tarafından ”Tanya” şiiri seslendirilirken geceye ara verildi.

Aranın ardından Cizre Belediye Eşbaşkanı Leyla İmret hendekler sürecini ve Efrin direnişini konu aldı. İmret, enternasyonal dayanışmanın önemini ve gerekliliğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı. Gecede son olarak Grup Yorum üyesi Tülay ezgileri ile sahne aldı. Dayanışmanın ve faşizme karşı ortak mücadelenin öneminin daha fazla öne çıktığı bu günlerde gece başarılı ve coşkulu bir şekilde sonlandırıldı.