Home , Haberler , Georges Abdallah’a Özgürlük Eylemi-Frankfurt

Georges Abdallah’a Özgürlük Eylemi-Frankfurt

FRANKFURT|22.10.2021| Almanya’nın Frankfurt şehrinde bugün Fransız Konsolosluğu önünde „Georges Abdallah Özgürlük“ eylemi gerçekleştirildi. Fransa’da 37 yıl önce tutuklanan Lübnanlı devrimci Georges Abdallah’ın tutsaklığı halen haksız bir şekilde devam ediyor. Abdallah’ın tutuklanmasının yıldönümü vesilesiyle ATİK-UPOTUDAK’ın başlatmış olduğu kampanya dahilinde gerçekleştirilen eylemde Fransız Konsolusluğu’nun önüne Abdullah’ın afişleri asıldı.

Eylemde ATİK adına yapılan konuşmada: „Georges Abdallah’a yönelik bu uygulama, emperyalist güçlerin tarihler boyudur devrimci, ilericilere yönelik düşmanca tutumlarının sonucudur. Avrupa ülkelerinde devrimcilere, komünistlere, ulusal özgürlük hareketi aktivistlerine yönelik tutuklama terörü; muhaliflere yönelik sindirme, susturma ve bastırma politikası olarak yıllardır devam etmektedir. Emperyalistlerin bu ortak tutumlarına karşı, demokrat ilerici güçlerin de ortak mücadeleyi büyütmeleri, günümüzün en önemli görevi olmalıdır. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik mücadelesinin farklı ülkelerdeki sürdürücüleri olarak, dünyanın her yerindeki politik tutsakların mücadelesini sahiplenip onların özgürlüğü için mücadele etmeliyiz.“ dendi.

Eyleme katılan Filistinli Mahkumlarla Dayanışma Ağı-SAMİDOUN Abdullah’a sahip çıkma çağrısı yaparak şuan hala filistin zindanlarındaki açlık grevine dikkat çekti. Samidoun yapmış olduğu açıklamada: „Altı Filistinli mahkûm, herhangi bir suçlama olmaksızın keyfi gözaltından kurtulmak için açlık grevine devam ediyor. 4.650 Filistinli siyasi tutukludan yaklaşık 520’si şu anda herhangi bir suçlama veya yargılama olmaksızın idari gözaltında tutuluyor. Bu tutuklama emirleri, ne Filistinli tutsaklara ne de avukatlarına açıklanmayan „gizli deliller“ temelinde ordu tarafından çıkarılıyor ve askeri mahkemeler tarafından onaylanıyor. Bir seferde altı aya kadar verilir ve süresiz olarak uzatılabilir, böylece küçük çocuklar da dahil olmak üzere Filistinliler suçlama veya yargılama olmaksızın yıllarca idari gözaltında tutuluyor.“ dedi.

Konsolosluğa gelen insanlara ATİK-UPODUTAK’ın bildirilerinin  dağıtıldığı eylemde, arapça özgürlük marşları çalındı. Eyleme YENİ KADIN ve YDG’nin yanı sıra AGİF, İnterBündnis ve Young Struggle katıldı.

 

scroll to top