Home , Avrupa , Ulm Bir Devrimcisini Sonsuzluğa Uğurladı

Ulm Bir Devrimcisini Sonsuzluğa Uğurladı

ULM | 12.09.2018 | Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen, bölgenin devrimci kimliğiyle tanınan ve sevilen insanlarından Erzincanlı İsmail Balaban 59 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Ulm Tohum Kültür Merkezi üyesi olan Balaban, genç yaşlarından beri devrimci mücadele içinde, bir gün ara vermeden yer aldı. Balaban’ın vefatı üzerine derin üzüntü yaşayan Ulm ve çevresindeki Türkiyeliler Tohum Kültür Merkezi’ndeki taziyeye aktı. İsmail Balaban’ın eşi Cemile Balaban ile çocukları Özgür, Özlem, Öznur ve çok sayıda akrabası taziyeleri kabul ederek, bu acılı ve zor günlerinde kendilerini yanlız bırakmayan dostlarına teşekkür etti.

Ulm Merkez Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze törenine de çok sayıda kişi katılarak, İsmail Balaban’ı sonsuzluğa uğradı. Burada, üzerinde İbrahim Kaypakya’nın bağrağı bulunan tabudun başında Tohum Kültür Merkezi’nden bir yoldaşı dernek adına bir konuşma yaptı. Konuşmada, ATİF-Partizan taraftarı olan Balaban’ın örnek ve çalışkan devrimciliğine değinilirken, mücadele azmini bir an olsun kaybetmediğine vurgu yapıldı. Törende bölgede faaliyet gösteren AGİF, ATİF, ADHF, Anadolu Federasyonu, Alevi Kültür Merkezi, NAV-DEM, HDK-Ulm, DİDF ve SYKP gibi kurumlardan temsilciler de yer alarak, devrimci dostlarını sonsuzluğa uğradılar. Daha sonra dedenin yönettiği törenden sonra, Balaban’ın naaşı defnedilmek üzere İzmir’in Narlıdere ilçesine götürüldü.

Kaynak: Avrupa Forum