Home , Haberler , Tekirdağ Hapishanesi’nde bulunan devrimci tutsaklar: “ATİK’li tutsaklarla dayanışmayı büyütelim”

Tekirdağ Hapishanesi’nde bulunan devrimci tutsaklar: “ATİK’li tutsaklarla dayanışmayı büyütelim”

tutsak_kadnTekirdağ Hapishanesi’nde bulunan tutsaklar, ATİK’li tutsaklar için bir açıklama yaparak konsolosluklara gönderdiler. Açıklamada “Bizler, Avrupa’nın ilerici güçlerini, kapitalizme isyan bayrağını tüm samimiyetiyle dalgalandıran devrimcileri, saldırıları boşa çıkartmak için teşhir ve protesto etmeye, duyarlılık göstermeye ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz” denildi.

Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishane’de bulunan TKP/ML, MLKP ve MKP dava tutsakları ATİK’e dönük saldırıları protesto ederek Almanya, Fransa, İsviçre ve Yunanistan konsolosluklarına gönderilmek üzere açıklama yaptılar.

 

“Zorbalar, yanıtlarını er geç alacaklardır”

Emperyalistlerin ve uşaklarının ezilen ulus ve halklara dönük saldırılarının bir parçası olan ATİK’e yapılan Almanya merkezli saldırıları protesto ediyoruz” diyen tutsaklar, “Emperyalizmin ekonomik, siyasi krizinin büyüdüğü bu süreçte halkların antiemperyalist, devrimci-demokratik mücadelesinin gelişmesi emperyalistlerle uşaklarını korkutmaktadır. Bu yüzden onlar Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki halk dalgalarını bastırmak için bütün gerici güçleri desteklediler. Bu yüzden onlar Avrupa’da, Amerika’da gelişen halk hareketlerine saldırdılar. Bu yüzde Yunanistan halkı başta olmak üzere tüm halklara kölece bir yaşam dayatılmaktadır. Bu yüzden onlarca devrimci-komünist partilere, devrimci mücadeleye pervasızca saldırmaktadırlar. Güya IŞİD’e karşı mücadele ettiğini söyleyen bu halk düşmanları Rojava-Kobane direnişini- mücadelesini destekleyen kurumlara saldırmaktadırlar. ATİK’e saldırı bu temel tutumun ürünüdür. Halkların mücadelesini bastırma ve çıkarlarını korumak için IŞİD vb. örgütlerden yararlanmaktan zorba emperyalist devletler ve uşakları halklarımızdan er ya da geç gereken yanıtı alacaklardır” diyerek tepki gösterdiler.

 

“ATİK göçmen emekçinin mücadele örgütüdür”

Açıklamalarının devamında “ATİK göçmen emekçilerin mücadele örgütüdür. Göçmen emekçilerin kararlı bir mücadele örgütü olan ATİK bu yüzden emperyalistler için bir tehdit ve tehlikedir” diyen tutsaklar, “Bizler devrimci tutsaklar olarak, ezilen halkların mücadelesi yargılanamaz diyoruz. Kobane-Rojava direnişi yargılanamaz diyoruz. Emperyalistlerin ATİK şahsında yapmak istediği budur. Onlar ezilen halkların sesi ve temsilcisi bir örgütü susturmaya ve yok etmeye çalışarak halklar üzerindeki dizginsizce sömürüye devam ettirmek istemektedirler. Bunun için ATİK’i savunmak, ATİK’e yönelik saldırıları boşa çıkartmak önemlidir. ATİK ve ATİK tutsaklarıyla güçlü bir dayanışma geliştirmek, onların yalnız olmadığını ve halkların mücadelesinin durdurulamayacağını göstermek için gereklidir” diyerek tutsaklarla dayanışma içinde olduklarını söylediler.

scroll to top