Home , Avrupa , Tayyip Erdoğan Lyon’da protesto edildi

Tayyip Erdoğan Lyon’da protesto edildi

Ohne TitelAHM-25-06-2014- Lyon  AKM nin  organize ettiği Lyon  mitinginde yüzlerce göçmen emekçi Fasist Türkiye başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etti.

Tertip komitesinin mitingin yapilacagi alandaki hazirliklari Sabahın erken saatlerinde basladi. Fransa’nın degisik  illerinden Lyon place carnot  meydanında toplanmaya başlandı. Partizan,Belleville Pir Sultan dernegi,Türkiyeli devrimci örgütler, demokratik dernekler, Alevi örgütleri ve Fransız  anti faşist  kurumların desteklediği miting saat  12de  basladi Fransa’nın degisik  illerinden Lyon place carnot  meydanında toplanmaya başladı.

Partizan, Türkiyeli devrimci örgütler, demokratik dernekler, Alevi örgütleri Lyon Ermeni kurumlari ve Fransiz  anti faşist kurumların düzenlediği mitinge Lyon Partizan kendi bayrak ve flamalarimizla alanda dikkati cektik miting sonlarinda ise kitlenin Partizan  bayraklarini  bizlerden talep etmesi ve sahiplenmesi gormeye degerdi Partizan taraftarlari olarak mitinge kitlesel olarak katilim sagladik

Kitlesel olarak katilimin .az oldugu miting sanatçi Dostumuz Atis’in soyledigi kavga ezgileri ile miting son buldu . ( Fransa -Partizan )