Anasayfa , Haberler , TAYAD: “Halkın kurtuluş savaşçıları ölümsüzdür”

TAYAD: “Halkın kurtuluş savaşçıları ölümsüzdür”

imagesDün (31 Mart) İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde, Berkin Elvan için adalet talebiyle Savcıyı rehin alan DHKP-C militanlarının polis operasyonu sonucu şehit düşmelerine ilişkin TAYAD bir açıklama yaptı.

TAYAD yaptığı açıklamada, Berkin Elvan’ın AKP’nin katil polisleri tarafından katledildiğini vurgulayarak şunlara yer verdi:

Berkin 16 Haziran 2013’te AKP’nin katil polisleri tarafından katledildi. Berkinin katledilmesinin üzerinden 2 yıl geçti ama katilleri yargılanmadı.

Bizler Berkin vurulduğu andan itibaren katilleri bulunsun yargılansın dedik. Bunun için sayısız eylem yaptık. Gözaltına alındık, işkencelere maruz kaldık, tutuklandık ama adalet istemekten vazgeçmedik.

Tayyip Erdoğan ‘polise talimatı ben verdim’ diyerek katilleri koruyor. Berkin’in acılı annesini meydanlarda yuhalattı. Berkin için adalet isteyenlere her türlü işkenceyi yaptılar. Biliyoruz ki iktidar Berkinin katillerini koruyor.

Ama onların koruması, güvenlik önlemleri halkın adalet talebi karşısında kar etmiyor. Halkın adalet talebinin karşısında hiçbir koruma önlemi duramaz.

Halkın adalet talebine kulaklarını kapatanlara halk kurtuluş savaşçıları dün Çağlayan adliyesinden seslendiler. Savaşçılar, İktidarın Avrupa’nın en büyük adalet sarayı olmakla övündükleri yerlerine girerek halkın adalet özlemini dile getirdiler. Berkin’in katillerinden hesap sordular.

AKP iktidarına sesleniyoruz; hiçbir önleminiz halkın adalet özlemini engelleyemez. En korunaklı dediğiniz yerlere halk savaşçıları girip hesap soracaktır. Dün suçunuza bir suç daha eklediniz. Siz sadece Berkin’in katili değil Berkin için adalet isteyenlerin de katilisiniz.

Katliamlarınıza karşı bu halk sessiz kalmayacak bunu bilesiniz.

Hiçbir güç adalet talebimizi susturamaz. Hiçbir güç halk savaşçılarımızı sahiplenmemizi engelleyemez.