Home , Avrupa , Stuttgart YDG “Gençlik Gelecek, Gelecek Ellerimizdedir!“ şiarı ile 17. Kongresini gerçekleştirdi

Stuttgart YDG “Gençlik Gelecek, Gelecek Ellerimizdedir!“ şiarı ile 17. Kongresini gerçekleştirdi

STUTTGART |26.11.2017| Stuttgart YDG 26 Kasım Pazar günü “Gençlik Gelecek, Gelecek Ellerimizdedir!“ şiarı ile 17. Kongresini gerçekleştirdi.

Stuttgart Tohum Kültür Derneğin’de saat 13.30’da Kongre dünya devrim ve komünizm şehitleri şahsında gerçekleştirilen saygı duruşu ile başladı. Üye Tespitinin ardından Kongre’ye sunulan gündem maddeleri onayladı. Geçmiş faaliyetlerin değerlendirilmesinde faaliyet raporu okunurken bir dönem boyunca çıkan görüntülerden hazırlanan sinevizyon gösterildi. Faaliyetlerin tartışılmasının ve değerlendirilmesinin ardından dönem boyunca ortaya çıkan eksiklikler için çözüm önerileri sunularak faaliyet raporu oybirliği ile onaylandı. Mali rapora geçildiğinde ise gelir ve giderler sunulur iken oybirliği ile rapor onaylandı.

Önümüzdeki döneme dair yönelim belirlenirken komiteye eğitim çalışması örgütleme gibi görevler verildi. 16. Dönemde başlatılan Celox Kampanyasının bu dönemde de sürdürülmesi karara bağlandı. 31 Aralık’ta Stuttgart Stammheim hapishanesi önünde devrimci tutsaklarla dayanışma yürüyüşüne katılım  ve dernek lokalinde bu sene YDG tarafından düzenlenecek yılbaşı etkinliği önümüzdeki gündemler arasındaydı. Seçilen 7 kişilik komite ile Stuttgart YDG Kongresi cephede şehit düşen Rojava TİKKO komutanı Nubar Ozanyan, Partizan’ın yürek işçisi Serdar Can ve her daim yılmadan, bahane üretmeden sıkılı yumruğu ile mücadelede yer alan Güzel Ana’ya atfedildi.