Anasayfa , Avrupa , Strazburg: “Her yer Efrin Her yer Direniş sloganları yankılanıyor”

Strazburg: “Her yer Efrin Her yer Direniş sloganları yankılanıyor”

Uzun yürüyüşün ardından Efrin için Strazburg`da bir eylem gerçekleştiriliyor.

Avrupa Efrin`le dayanışma platformunun 12 Şubat`ta İsviçre`nin Lozan şehrinden Cenevre`ye kadar süren uzun yürüyüşünün ardından Efrin`le dayanışma eylemi Strazburg eylemi ile devam ediyor.

Abdullah Öcalan`ın uluslararası emperyalist komplo ile tutuklanmasının yıldönümü ve özelde Türk devletinin Efrîn’e dönük işgal saldırılarına karşı BM`nin harekete geçmesini talep etmek amacıyla organize edilen uzun yürüyüş 16 Şubat tarihinde yapılan mitingin ardından sonlandırıldı.

Fransa`nın strazburg şehrinde biraraya gelen Türkiye`liler, Kürdistan`lılar ve Enternasyonal katılımcılarla gerçekleştiriliyor. Merkez Tren Garı boyunca uzanan Boulevard de Nancy ve Boulervard de Metz’de toplanan kitlenin yürüyüşüne on binlerce kişi katılıyor.

Lüksemburg’dan  -Cenevre’ye yürüyen 200 enternasyonalistin ve kadınların en önde yürüdüğü yürüyüşte, “Öcalan’a özgürlük, Kürdistan’a statü“, “Halkların özgürlük garantisi Öcalan’ın özgürlüğünden geçiyor”, “BM sorumluluğunu yerine getirerek Efrin’deki katliamları durdur” pankartları taşınıyor.

Enternasyonal katılımcılar, Kürdistan`lılar ve Türkiye`li devrimcilerinde katıldığı Strazburg eylemine Fransızca „ Kobane`den Efrin`e Direniş Sürüyor“ pankartı ile Partizan`da katıldı.