Anasayfa , Avrupa , “Sokakların, alanların, direniş mevzilerinin, evimizin-barkımızın-yüreğimizin komutanı SELAM OLSUN SANA!”
Güzel Şahin

“Sokakların, alanların, direniş mevzilerinin, evimizin-barkımızın-yüreğimizin komutanı SELAM OLSUN SANA!”

Güzel Şahin

Devrim emektarlarından Serdar Can’ın ölümsüzlüğe uğurlanış töreninin ardından geçirdiği beyin kanaması ile 20 Eylül günü ölümsüzleşen Güzel Ana (Şahin) için çocukları bir açıklama yaparak acılarını paylaşan herkese teşekkür ettiler. Güzel ana’yı bir kez daha anan evlatları “Sokakların, alanların, direniş mevzilerinin, evimizin-barkımızın-yüreğimizin komutanı SELAM OLSUN SANA!” dediler. Şahin Ailesi adına yapılan teşekkür açıklaması şu şekilde:

 

“Anaların Rahimleri Kurumadıkça Devrimcileri BİTİREMİYECEKSİNİZ!”

(Güzel Ana )

Öncelikle Güzel Anamızın gerek hastane ve gerekse de sonraki süreçte, bizleri yalnız bırakmayan arayan soran, mesajlarıyla bize ulaşmaya çalışan başta Cumartesi Anneleri olmak üzere Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri, yurt içi ve yurt dışından gerek fiziksel olarak gerekse de yürekleriyle, acılarımızı paylaşan tüm yoldaşlara, dostlarımıza, dost kurumlara Güzel Ana’nın evlatları olarak teşekkür ediyoruz!

Elbette bu acı kaybımız, bizlerin aydınlık yarınlara olan sevdalı yüreklerimizi dağladığı gibi sizlerin de yüreklerinizi dağladığını aynı sıcaklıkta yüreklerimizde hissettik/hissettirdiniz.

Bu ilk acımız değildi, elbette ki son da olmayacaktır. Biz bu acıyı, toplumlar tarihinde, ezenle ezilen sınıflar çatışmasında, ezilenin yanında iradesini koymuş, bu uğurda can vermiş, zindana düşmüş, ömür boyu fiziksel tahribatlara uğramış yoldaşlarımızdan ve kayıplarımızdan tanıyoruz.

Biz bu acıyı Türkiye ve Kürdistan coğrafyasında, sehpalarda Denizlerden, çatışmalarda Mahirleşen yüreklerden, işkencede kızıl direniş manifestomuz Kaypakkayalardan, zindanlarda Mazlumlaşan bedenlerden, Spartaküs’ten, Dadaloğlu’ndan, Pir Sultan Abdal’dan, Seyit Rızalardan, Mustafa Suphi ve 14 yoldaşından, Çukurova’da İnce Mehmetlerden tanığız.

 

Yoldaşlar, dostlar,

Biz anamızın sıkılı yumruğunda anlamını bulan, mücadelemizde birbirimize kenetlenmenin kaçınılmazlığını belki de bize en iyi gösteren, anamızın son yolculuğundaki kitlesel duruşumuz olmuştur.

Anamızın yaşamını sizlere uzun uzun anlatmaya gerek yok. Onun yaşamına yön veren, düşünsel şekillenişinde hayat bulan, onun aldığı her nefesinin kuşkusuz temeli Kaypakkaya inancıyla harmanlanan devrime olan inançtı. Onun pratikte yaşamı boyunca her ne kadar Partizan geleneğin bir mirasçısı olsa da, o zamanla bütün devrimci pratikleri desteklemiş ve sahiplenmiştir. Bu duruşu onun deyimiyle “Bütün devrimcilerin anasıyım”da ete kemiğe bürünmüştür. Kimi eksik ve yanlışlıklar ve devrimci pratiklerden uzaklaşan savrulmalar karşısında tavizsiz durmuş, bu çizgi sahipleri ile uzlaşmamıştır. Onun savrulmamış düşünsel ve pratik eylem çizgisinden zerre kadar taviz vermediğine bizler kadar sizler de şahitsiniz.

Onun evlatları olarak, onun sıkılı yumruğu yumruğumuz, bilinci bilincimiz, sevdası sevdamız, umudu umudumuz olmaya devam edecektir!

Sokakların, alanların, direniş mevzilerinin, evimizin-barkımızın-yüreğimizin komutanı SELAM OLSUN SANA!

 

Şahin Ailesi

 

Kaynak : Özgür Gelecek Gazetesi