Home , Avrupa , SMASH G20!

SMASH G20!

Hamburg|07.07.2017| G20 Protestolarında eylemlerin yoğunlaştığı 2. Günde iki günlük süreci değerlendirmek için bir araya gelen bir çok devrimci demokrat kurumların ortak kararı ile şehrin bir çok noktasında eylemler örgütlenmek isteniyor.

Bir çok alanda bölge bölge çatışmaların yaşandığı Hamburg bölgesi dışına çıkılmak isteniyor.

G20 zirvesi için olağanüstü güvenlik önlemleri adı altında anti emperyalist eylemleri engellemek için polis orantısız güç kullanıyor. Adalet Bakanı Heiko Maas “G20 zirvesi karşıtı gösterilerini şiddete başvurmasını kınıyorum ve polisin güvenliği sağlamak için attığı adımları savunuyorum” açıklamalarında bulundu. Demokrasi demogojisinden de vazgeçmeyen Maaş “Gösteri hakkını bahane edip hukuğu çiğneyenler sokakta değil, mahkeme önüne çıkarılmalıdır. Şiddet eğilimi göstericilerden hesap sorulmalıdır ancak bu şekilde gösterilerin barışçıl geçmesini sağlayabiliriz“ diyerek polis şiddetini savundu.

Gelen bilgiler arasında ortak toplantılarla kitlenin bu toplantının yapılmaması için ve eylemlerinin kazanımı için yeni kararlarla yeni eylemler başlatılmak isteniyor.

Başlatılmak istenen eylemler öncesi hazırlıklar devam ediyor.

Ayrıca Polis sendika başkanı Jendro ise „Durum kritik kaos çıkabilir diyerek Hamburg polisinin başta Berlin olmak üzere tüm eyaletlerden destek güç talep ettiğini duyurdu.