Home , Avrupa , „Sadece Diktatör“ oyunu Augsburg`da beğeniyle izlendi

„Sadece Diktatör“ oyunu Augsburg`da beğeniyle izlendi

AUGSBURG- 10 Ocak 2016 Pazar günü ATİF Augsburg derneği, Enternasyonal Kültür Merkezi Sanatsal bir etkinlik gerçekleştirdi. 400 civarında Tiyatroseverin buluştuğu etkinlikte ATİF adına yapılan konuşma da Türkiye ve Türkiye Kürdistan`ında yaşanan son gelişmelere değinilerek, devlet terörü kınandı.

Ohne Titel 4

Konuşma ardından sahneye davet edilen devrimci Sanatçı Onur Olgun devletin Kürt ulusuna yönelik katliamlarını kınayarak, Av. Tahir Elçi ye atfen Ahmet Kaya`dan „Diyarbekir“ türküsünü seslendirdi. Şengalde Ezidilere yönelik katliamı ve zulmü dile getiren kendi bestesini sazı eşliğinde söyledi. Dinleyici kitleden büyük beğeni topladı.

Ohne Titel 2

 

„Sadece Diktatör“ oyununu sergileyen Tiyatro sanatçısı Barış Atay, 1 saatlik tek kişilik oyunda Dünyadaki ve Türkiyedeki Diktatörlerin dünyalarını ve yükseliş süreçlerini, halka zulm ederlerken içinde bulundukları duygu ve düşünceleri felsefi tarzda büyük bir başarıyla sergiledi. Ayakta alkışlanan oyun sonrası Barış Atay, etkinliği düzenleyen ATİF derneğine ve  izlemeye gelen kitleye hitap eden kısa bir teşekür konuşması gerçekleştirdi.

İzleyici kitleyi düşünmeye ve kendileriyle yüzleşmeye davet eden oyun, büyük bir dikkatle izlendi.Etkinliğe katılan kitle böyle bir sanatsal etkinliği düzenledikleri için,Augsburg ATİF derneği yöneticilerine teşekür etti.

Tiyatro izleyicileri arasında olan ATiK Temsilcisi, Barış Atay ile „Sadece Diktatör“ oyununu 31 Ocak 2016 tarihinde İnnsbruck`ta, 10 Haziran 2016 tarihinde Londra`da düzenleyecekleri etkinliklerle izleyiciyle buluşturacaklarını, aynı zamanda Eylül- Kasım 2016 tarihleri arasında Avrupa da 8 alanda daha tiyatral oyunu sergilemeyi plandıklarını duyurdu.

Ohne Titel

scroll to top