Home , Haberler , Rote Hilfe Üyeleri Yılbaşında Komünistlerin Hücrelerine Sloganlarıyla Misafir Oldular

Rote Hilfe Üyeleri Yılbaşında Komünistlerin Hücrelerine Sloganlarıyla Misafir Oldular

MÜNİH |05.01.2017| Her yıl geleneksel olarak yılbaşını cezaevleri önünde geçirerek, politik tutsaklarla dayanışma gösteren Rote Hilfe bu yılda Münih cezaevi önünde dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

Rote Hilfe üyeleri yaptıkları çağrıda “her yıl geleneksel olarak yaptığımız gibi bu yılda yılbaşını cezaevi önünde geçirerek, içerdeki yoldaşlarımızla dayanışma içinde olacağız. Özellikle bu yıl Münih’de federal ceza yasasının 229. paragrafının b bendinden yargılanan yoldaşlarımızla dayanışma içinde olmak istiyoruz…”
Münih Stadelheim cezaevinde kalan Komünist tutsaklarla dayanışmayı yukarıdaki açıklamayla çağrıda bulunan Rote Hilfe’nin düzenlediği yılbaşı eylemine yaklaşık 150 kişi katıldı. Eylemde güçlü sloganlar ve havai fişeklerle katılan kitleler, politik tutsaklara sesini duyurmaya çalıştı.
Eylemde sık sık “politik tutsaklara özgürlük, yaşasın enternasyonal dayanışma, 129 paragrafı kaldırılsın tutsaklar özgür bırakılsın…” gibi sloganlar güçlü bir şekilde atıldı. Münih davasının başlamışında günümüze güçlü dayanışma örneği gösteren Rote Hilfe üyeleri, yılbaşındaki bu eylemleriyle, tutsak komünistlerin hücrelerine misafir oldular.
scroll to top