Home , Avrupa , Rosa`lardan Sakine`lere, Tarihimizden Öğrendiğimiz Mücadele Geleneğimizle Özgürlüğe Koşuyoruz

Rosa`lardan Sakine`lere, Tarihimizden Öğrendiğimiz Mücadele Geleneğimizle Özgürlüğe Koşuyoruz

Tarihe mal olmuş Bese’lerin, Beritan`ların, Meral’lerin, Barbara’ların, Rosa’ların, Clara’ların ve daha nice bedel ödeyen kadınların yarattığı mirası devralarak, yaşamının büyük bir bölümünü mücadele ile taçlandıran Sakine Cansız ve yoldaşları mücadelemizde yaşayacaklar!

9 Ocak 2013’te Paris`te Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez; TC Devleti’nin MİT’leri tarafından alçakça katledildiler.

Sakine ve Yoldaşlarına Sıkılan Kurşun; Kadınların Özgürlük Mücadelesine Sıkılmıştır;

TC faşizminin günümüz temsilcisi R.T.Erdoğan ve şürekası AKP+MHP, her geçen gün Türkiye halkına yönelik sürdürdükleri baskı, zulüm ve katliamlarla susturulmuş, sindirilmiş, teslim alınmış bir toplum yaratmaya çalışıyorlar. Bu politikanın devamı olarak Avrupa’da da besleyip büyüttükleri MİT ajanları ile Türkiyeli ilerici ve devrimcilere, Kürt halkının temsilcilerine, öncülerine yönelik suikastler düzenliyor, katliamlar gerçekleştiriyorlar. Kürt Özgürlük mücadelesinin öncülerinden, Amed zindan direnişinin simgelerinden Sakine Cansız ve yoldaşlarına uygulanan sinsi ve vahşi suikast ta bu katliamlardan biriydi. Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’e sıkılan kurşun; başta kadınların özgürlük mücadelesi olmak üzere; özgürlük, adalet, halkların barış içinde yaşaması için verilen mücadeleye sıkılmıştır. Avrupa devletleri ise, çıkarları çerçevesinde TC Devleti’nin tüm insanlık suçları ve ortaya çıkan suikast girişimleri, listeleri, tetikçileri, MİT’leri bilinmesine rağmen göstermelik soruşturmalarla üstünü örterek suç ortaklığı yapmaktalar.

Hepimiz Sakine, Leyla, Fidan’ız!

Bunun içindir ki gün; Sakine’ler ve patriyarkal kapitalist sistemin katlettiği bütün kadınlar için adalet aramak ve kadınlar olarak TC devletinin oyunlarından korkmadığımızı, “Hepimiz Sakine, Leyla, Fidan’ız!” sloganlarını, başta Paris olmak üzere, Avrupa sokaklarında haykırma günüdür.

Onlar onurlu mücadelenin adı, devraldığımız miras, onlar kadın, yaşam ve özgürlüğün adıdır!… Onlar; yaşamlarını mücadeleyle taçlandıran, kadın mücadelesinin simgeleşen isimleridir!

Yeni Kadın olarak; evde, sokakta, fabrikada, yaşamı var eden tüm kadınları, “hepimiz Sakine, Fidan, Leylayız!” diye haykırmak, öfkelerimizi örgütlü güce dönüştürmek için, 09 Ocak 2021 Cumartesi günü, Avrupa’nın birçok kentinde gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerine katılmaya çağırıyoruz.

Sakine, Fidan ve Leyla Onurumuzdur!

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez Mücadelemizde Yaşıyorlar!

Jin, Jiyan, Azadi!

scroll to top