Home , Dünya , Rojava ve Şengal’e Yönelik Saldırıya TİKKO Rojava Komutanlığından Sert Tepki

Rojava ve Şengal’e Yönelik Saldırıya TİKKO Rojava Komutanlığından Sert Tepki

ROJAVA |27.04.2017| TC devletinin Rojava ve Şengal’e yönelik faşist saldırılarına karşı tepkiler gelişmeye devam ediyor. Rojava direnişinde yer alan TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı saldıtıya karşı sert tepki göstererek, saldırıları Rojava devrimini büyüterek boşa çıkaracağını açıkladı.

Yazılı yapılan açıklama haber değeri taşıdığı için olduğu gibi yayınlıyoruz:

„Saldırıları Rojava devrimini büyüterek boşa çıkaracağız

Öncelikle Faşist TC ordusunun Rojava ve Şengal’e yönelik gerçekleştirdiği saldırılarda şehit düşen tüm arkadaşları anıyor, onların anılarına, Rojava Devrimine ve Şengal’deki kazanımlara sahip çıkıp büyüteceğimizin sözünü veriyoruz.

Soykırımcı geleneğinin yüz „AK“ı olan faşist TC devleti ve onun temsilcisi AKP hükümeti, Ermeni soykırımının yıldönümünde halkın öz gücüne, halkın savaşçılarına saldırarak, Rojava ve Şengal’deki haklı savaşı sekteye uğratmaya çalışmıştır. Ancak tarihin hiç bir anında zalimler kalıcı olmadığı gibi zalime direnenler hep varolagelmiştir, son sözü hep direnenler söylemiştir.

AKP hükümeti, Türkiye, Türkiye Kürdistanı’nda ezilen kesimlere yönelik faşist baskı ve katliamlarının benzerini Rojava ve Şengal’de önce Daiş eliyle yapmaya çalışmış, başarılı olamayınca şimdi de direk kendisi girmiştir. Şengal’i ikinci bir Kandil yaptırmayacağız diyen faşist AKP, Şengal’in Daiş tehditi altında olduğu dönemlerde, ikinci bir Rakka olmasını desteklemiş, bu yönlü çalışmıştır.

Daiş bu topraklarda yok oldukça TC can çekişmektedir. TC, Kürt halkının neler yapabildiğini/yapabileceği gördükçe korkusu daha da büyümektedir. Zaten tek haklı olduğu konu ezilenlerin zaferine duyması gereken korkudur.

Emperyalizmin ve onun işbirlikçisi TC, Daiş faşizmini bu topraklardan söküp atıncaya kadar savaşmaya devam edeceğiz. Rojava Devrimini savunmaya, Türkiye Türkiye-Kürdistanı’nda direnişleri örgütlemeye devam edeceğiz. Bu çerçevede tüm halkımızı, dostlarımızı ve yoldaşlarımızı TC’nin saldırılarını boşa düşürecek bu onurlu mücadeleye katılmaya çağırıyoruz.

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı“