Anasayfa , Dünya , Rojava Komutanlığı: “Sevda yoldaş ölümsüzdür”

Rojava Komutanlığı: “Sevda yoldaş ölümsüzdür”

indirTKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı DAİŞ’e karşı başlatılan Minbic hamlesinde ölümsüzleşen MLKP Rojavasavaşçısı Sevda Çağdaş (Raperin Dicle) için “Sevda’mız kadınların yüreğinde özgürlük mücadelemizde yaşayacaktır” dedi.

Elimize E-posta yoluyla ulaşan açıklamaya göre TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı, Raperin Dicle’nin “Amed’de aldığı yarasını Rojava’da kapatırcasına savaşmış, TC faşizminden ve DAİŞ gericiliğinden hesap sormuştur” denildi.

Kadınların bilinçlerine ve yüreklerine dokunmayı başarmıştır

 

Sevda Çağdaş’ın, kadın devrimine dokunmak için gittiği Rojava’da kadın özgürlük mücadelesini büyüterek ve bu uğurda şehit düşerek, hem kadın devrimine hem de kadınların bilinçlerine ve yüreklerine dokunmayı başarmıştır diye ifade edilen açıklamada “Bu yüzden de Sevda’mız kadınların yüreğinde serpilip büyüyecek, özgürlük mücadelemizde yaşayacaktır. Sevda Çağdaş ve diğer tüm devrim şehitlerinin özgürlük ve kurtuluş ideallerini gerçeğe dönüştüreceğimizin sözünü vererek, Mınbiç hamlesinde şimdiye kadar şehit düşen tüm şehitlerimizi anıyoruz” diye belirtildi.