Home , Avrupa , Partizan İsviçre’de 20 Mayıs Kaypakkaya gecesine çağrı yapıyor

Partizan İsviçre’de 20 Mayıs Kaypakkaya gecesine çağrı yapıyor

H.Merkezi: 20 Mayıs 2017 tarihinde Almanya-Ludwigshafen’da gerçekleşecek olan Avrupa merkezli komünist önder İbrahim Kaypakkaya’yı anma gecesi için Partizan İsviçre’de çağrı yaptı ve araçların kalkış bilgilerini yayınladı:

45 yıllık meşalenin paha biçilmez cevheri, direnişin deniz gözlü abidesi İbrahim’i anıyoruz!

Türkiye Devrimci Hareketi’nin sönmeyen meşalesini, onun ardılları olarak, bu yıl merkezi olarak düzenlediğimiz anma gecesine tüm halkımızı davet ediyoruz.

20 Mayıs 2017 tarihinde Ludwigshafen’da ser verip sır vermeyen Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Anma Gecesi için birçok alanda olduğu gibi İsviçre’den de araçlar kaldırılacaktır.

İbrahim Kaypakkaya anma gecemize Bayerstrasse 1, 79576 Weil am Rhein adresinden 20 Mayıs 2017 tarihinde saat 10.00’da hareket edilecektir.

O, komünist ideolojinin Türkiye topraklarında özgünleşmiş taşıyıcısıdır. Yani sınıf mücadelesinde, toplumsal kurtuluş sürecinde, devrimi örgütleme ve gerçekleştirmede diyalektik-materyalist öğretinin genç ama usta bir öğrencisi ve öğretmenidir.

O, ihtilalci komünist çizginin üretken bir neferi ve önderidir.

O, kitlelerin devrimci ruhunun yıkıcı ve yapıcı gücüne yön verme ustasıdır.

O, dogmalara, katılaşmış düşüncelere, statükoya, değişmez denilene karşı tetiklenmiş bir mermidir.

O, halkın çıkarlarına adanmış, bugünü kavrayarak anlayan, geçmişe bugünün gözüyle ve geleceğe büyük umutlarla bakan bir dava insanıdır.

O, tıpkı ustaları ve önderleri, tıpkı ölümsüzlüğe ulaşan bütün yoldaşları, tıpkı devrim mücadelesinin bütün sıra neferleri gibi sonsuza dek yaşayacak.

PARTİZAN

(Özgür Gelecek)